V Pardubickém kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol

9. 5. 2018 19:46

Na čtyřicet ředitelů středních škol a školských zařízení v Pardubickém kraji podstupuje v těchto dnech konkurzy, které v souladu se školským zákonem vypsal Pardubický kraj po šesti letech od jmenování stávajících ředitelů.

V Pardubickém kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Za přítomnosti zástupců kraje, ale i dalších odborníků z oblasti školství a veřejné správy probíhají druhá kola konkurzních řízení, ze kterých vzejdou nejen noví, ale také do své funkce znovu potvrzení ředitelé, kteří se funkcí ujmou na dalších šest let. Kromě středních škol se výběrová řízení týkají také speciálních škol a pedagogicko-psychologických poraden.

„Tento postup není ničím výjimečným, ostatně je využíván také v dalších krajích. Pro ředitele samotné se také nejednalo o žádné překvapení, jelikož jsme jim tento postup avizovali na první společné poradě po krajských volbách. Školský zákon nám tento postup umožňuje a společně s kolegy jsme se shodli na tom, že konkurzy nám dávají šanci seznámit se blíže s rozvojovými plány nejen stávajících ředitelů, ale i dalších adeptů. I v případě, že se do konkurzu hlásí stávající ředitel, chceme znát jeho vizi do roku 2024, protože evidujeme řádově 15 škol, kde pociťujeme pokles uchazečů a studentů. Musíme tak znát, kam chce ředitel školu směřovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se řady výběrových řízení osobně účastní. „Stejně jako politici musí svůj mandát neustále před občany obhajovat, a je to tak správně, mají ředitelé možnost přesvědčit, že jejich plány do budoucna povedou k dalšímu rozvoji školy, zatraktivnění oborů a přilákání dalších studentů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj vyhlásil celkem 39 konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů nebo ředitelek škol a školských zařízení zřizovaných krajem. K dnešnímu dni proběhlo čtrnáct z nich. Jednání konkurzních komisí jsou neveřejná a konečné rozhodnutí je v kompetenci Rady Pardubického kraje. „Do 21. března Krajský úřad přijímal přihlášky, v dubnu probíhala první a v současné době se konají druhá jednání konkurzních komisí, která potrvají až do června. O vhodnosti, případně pořadí uchazečů rozhoduje komise po komplexním posouzení z hlediska přínosu pro činnost dané školy, pro úroveň vzdělávání, výchovy a hospodaření, s přihlédnutím k předložené koncepci a výsledku řízeného rozhovoru,“ vysvětlil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Škoda Transportation: Trolejbusy Škoda Electric začaly soužit v Budapešti

12:39 Škoda Transportation: Trolejbusy Škoda Electric začaly soužit v Budapešti

Flotila nových moderních trolejbusů ze Škody Electric začala v minulých týdnech sloužit cestujícím v…