V Praze se představily projekty podpořené Fondem environmentální odbornosti

20.05.2017 14:20 | Zprávy

Fond environmentální odbornosti v letošním roce ukončil úspěšné působení v České republice. Během programového období se podílel 2 miliony švýcarských franků na realizaci projektů v oblasti životního prostředí. Na závěrečné konferenci FEO v Praze se představily některé z 33 dokončených projektů.

V Praze se představily projekty podpořené Fondem environmentální odbornosti
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Jako příklady dobré praxe byly prezentovány mimo jiných projekty města Litoměřice - Ready 21 – Udržitelný rozvoj, Energetika, Místní Agenda & Doprava ke zlepšení zapojení občanů do řízení města s příspěvkem 2,2 milionů korun; Národní sítě Zdravých měst - Udržitelné město.cz: Galerie témat udržitelného rozvoje pro odborníky i veřejnost s návrhy témat ke zlepšení městského životního prostředí za spolupráce obyvatel a vedení měst s příspěvkem 1,9 miliónu korun; města Prachatice - Bioodpad řešíme společně ke zlepšení třídění odpadů a ke snížení množství biologického odpadu v komunálním odpadu s příspěvkem 0,78 milionů korun nebo města Chrudimi - Místní Agendou 21 a strategickým řízením k naplňování principů udržitelného rozvoje a zvyšování kvality života obyvatel v Chrudimi pro zkvalitnění řízení a zvýšení spolupráce s veřejností s příspěvkem 2,6 milionů korun.

„Realizace prvních projektů byla zahájena začátkem roku 2012, poslední projekty pak byly ukončeny na podzim roku 2016,“ říká ředitel odboru finančních a dobrovolných nástrojů MŽP Tomáš Kažmierski. A pokračuje: „Zprostředkovatelem fondu bylo Ministerstvo životního prostředí ČR. Aktivity i cíle projektů se týkaly širokého spektra oblastí, které souvisí s environmentální tématikou a udržitelným rozvojem. Kromě Místní Agendy 21 šlo o oblast hospodaření s vodou, odpadový management, ochranu mokřadních ploch nebo hospodaření s energiemi. Díky působení FEO v České republice došlo ke zvýšení kapacit státní správy ve vybraných oblastech životního prostředí, k rozšíření zkušeností a znalostí českých environmentálních organizací a k využití nových metod propagace ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota

7:14 AMSP: Nepřiměřené náklady a právní nejistota

Prohlášení AMSP ČR k návrhu Evropské komise ohledně cíle snížení emisí CO2 o 90 % do roku 2040