V Praze se zabývali gender mainstreamingem jako příležitostí pro rozvoj měst a obcí

24.10.2015 17:42

Dne 22. října se v Kaiserštejnském paláci uskutečnila konference Rovné příležitosti žen a mužů na úrovni obcí a měst, kterou pořádal Svaz měst a obcí České republiky ve spolupráci s neziskovou organizací Fórum 50 %. Konference se konala pod záštitou ministra pro lidská práva rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera.

V Praze se zabývali gender mainstreamingem jako příležitostí pro rozvoj měst a obcí
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Jedním z bodů programu bylo prosazování a praktické uplatňování politik rovných příležitostí žen a mužů v České republice a Evropské unii. Zde hovořila například Monika Ladmanová z Generálního ředitelství pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost pohlaví Evropské komise. Za gesci ministra JIřího Dienstbiera vystoupila vedoucí Oddělení rovnosti žen a mužů Lucia Zachariášová, která představila Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020. Diskutovalo se i o tématu gender mainstreamingu jako příležitosti pro rozvoj měst a obcí.

Mezinárodní konference se zúčastnilo mnoho osobností a expertek a expertů na rovnost žen a mužů z České republiky i ze zahraničí. Vystoupili na ní také zástupkyně a zástupci neziskového i akademického sektoru, státní správy i samosprávy.

Bližší informace o konferenci: http://www.smocr.cz/cz/nase-projekty/zeny-a-muzi-v-rovnovaze/mezinarodni-konference-rovne-prilezitosti-na-urovni-obci-a-mest.aspx

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pedagogická komora: Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství

11:34 Pedagogická komora: Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství

Mapujeme ohlasy na otevřený dopis politikům za záchranu českého školství, který vznikl na půdě Pedag…