V Zoo Liberec se poběží pro ptáky

10.05.2019 20:45

Nadcházející víkend bude ve vybraných českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patřit pěvcům! Na 13. května připadá mezinárodní den zpěvného ptactva a Zoo Liberec ho již v sobotu 11. 5. 2019 opět oslaví pohybem.

V Zoo Liberec se poběží pro ptáky
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

V sobotu 11. května proběhne v liberecké zoo a jejím okolí již čtvrtý ročník sportovně – charitativního Běhu okolo zoo. Pro návštěvníky zoologické zahrady i sportovní nadšence tato akce přináší hned několik příležitostí, jak skloubit zdravý pohyb s pomocí ohroženým druhům zvířat. Zdatnější běžci se mohou zúčastnit závodu na 1,5 km (dětská disciplína), 5 nebo 10 km v náročnějším terénu v okolí Lidových sadů. Závody těchto tří disciplín startují z areálu Dětského koutku v Lidových sadech v časech 11:00 děti, 12:00 a 12:15 dospělí.

Pro sváteční běžce nebo úplné nesportovce pak zoo připravila krátký okruh, který lze uběhnout i ujít. Tento benefiční závod startuje v 10:00, 11:00, 12:00 a ve 13:00 na louce za hlavním vstupem. Nenáročný okruh, jehož trasa vede přímo areálem zoo, je určen pro rodiny s malými dětmi, maminky s kočárky, seniory a každého, kdo chce přispět na dobrou věc. Výtěžek ze startovného bude věnován na ochranářskou kampaň Silent Forest (Ztichlý les), která je zaměřena na záchranu zpěvného ptactva v jihovýchodní Asie. Tuto kampaň, do které se již zapojila většina evropských zoo, liberecká zahrada již druhým rokem úspěšně vede.

Pomoci pěvcům ale může i ten, kdo sportovat nechce vůbec – na louce u výběhu velbloudů bude připraveno i několik interaktivních, vzdělávacích nebo rukodělných stanovišť, a i výtěžek z těchto aktivit bude věnován na podporu této kampaně.

Liberecká zoo se touto akcí hlásí k filozofii smysluplného využívání volného času a snaží se motivovat veřejnost k aktivnímu odpočinku.

Všichni jste srdečně zváni!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců

18:30 SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraž…