V dánském muzeu budou tramvaje jezdit po kolejových konstrukcích z Pražské strojírny

27.09.2021 16:09 | Tisková zpráva

Pražská strojírna dodala své výrobky do dánského tramvajového muzea Sporvejsmuseet Skjoldenasholm v oblasti Midtsjalland. Součástí zakázky byly srdcovkové části výhybek, přídržnice a oblouková kolejová trať. Přejímka proběhla v polovině září.

V dánském muzeu budou tramvaje jezdit po kolejových konstrukcích z Pražské strojírny
Foto: pstroj.cz
Popisek: Pražská strojírna - logo

Pražská strojírna dodala pro dánské muzeum Sporvejsmuseet Skjoldenasholm 5 srdcovkových částí výhybek, 3 přídržnice a 82 metrů obloukové kolejové tratě složené do kompletní smyčky. Kolejové konstrukce putují z pražské Vinoře, kde má Pražská strojírna výrobní haly, do všech koutů světa. Do Dánska dodává strojírna své výrobky poprvé. Zakázku pro muzeum získala díky doporučení dlouholetého partnera pro Skandinávii, který byl zároveň vlastníkem muzea pověřen veškerým jednáním.

„Tato zakázka skrývá jednu zajímavost za druhou. Naprostá většina našich výrobků putuje dopravním podnikům po celém světě, muzea se ve výčtu našich zákazníků tak často neobjevují. Zajímavá je ale i způsobem, jakým jsme k ní přišli. Nebýt dlouholeté spolupráce a důvěry našeho skandinávského partnera, nedostali bychom ji,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

„Tato důvěra se poté ukázala i při přejímce, na kterou zákazník osobně ani nedorazil s vysvětlením, že plně důvěřuje našemu Oddělení technické kontroly, a že k odsouhlasení expedice budou stačit přejímací protokoly vyplněné našimi kontrolory doplněné fotografiemi hotových výrobků,“ doplňuje.

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

13%
80%
hlasovalo: 16917 lidí

V tramvajovém muzeu nebudou kolejové konstrukce vystaveny takovému provozu jako na klasické tramvajové trati. Právě díky tomu se od výrobků očekává mnohem delší životnost, jelikož opotřebení nebude tak výrazné.

Dánské tramvajové muzeum je spravováno dánským sdružením Sporvejshistorisk Selskab, které spojuje všechny nadšence se zájmem o městskou dopravu. Velká část pozornosti je věnována právě tramvajím. Sdružení má dlouholetou historii, založeno bylo už v roce 1965.

Samotné muzeum bylo slavnostně otevřeno o více než 10 let později v roce 1978. Nyní zahrnuje dva tramvajové úseky v celkové délce 1,8 kilometrů a několik výstavních a skladových budov. Muzeum má také celkem 140 tramvají a autobusů, z čehož je 30 tramvají a 15 autobusů schváleno pro jízdu s cestujícími.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Rekonstrukce zlepší parametry trati pro nákladní vlaky v Děčíně

8:41 Správa železnic: Rekonstrukce zlepší parametry trati pro nákladní vlaky v Děčíně

Nákladní vlaky budou už brzy využívat zrekonstruovanou trať mezi stanicemi Děčín východ a Děčín-Pros…