V e-aukci získalo město Fulnek výhodný bankovní úvěr

06.09.2012 10:50

Zadávání veřejných zakázek pomocí elektronických aukcí je pro řadu měst a obcí stále běžnější. Maximální úspory a průhlednost zakázek jsou největšími přednostmi. Novinkou se nyní může pochlubit město Fulnek, když se rozhodlo uspořádat aukci na poskytovatele kontokorentního úvěru a uvěrového rámce. V České republice tak proběhla úplně první e-aukce města na finanční služby a dosaženo bylo výrazně nižší úrokové sazby než se předpokládalo.

V e-aukci získalo město Fulnek výhodný bankovní úvěr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze

Samotná e-aukce probíhala přesně půl hodiny, během které se městu podařilo dosáhnout na kontokorentním úvěru roční úrokové sazby ve výši 3,39 %. U úvěrového rámce bylo dosaženo roční úrokové sazby 3,07 %. „Elektronická aukce je samozřejmě jen třešinkou na dortu v rámci celého systému CENTREs, který zajišťuje nejen dynamické porovnání nabídek formou e-aukce, ale i elektronizaci celého procesu veřejné zakázky a průběh v souladu s aktuálně platnou legislativou,“ dodává Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCentre, která aukci organizovala.

„Jsme velice rádi, že se formou elektronické aukce podařilo získat pro město tak výhodný úrok,“ míní starostka Fulneku Jana Mocová. Město chce nyní finanční prostředky z úvěru použít především na dofinancování akcí, na které již získali dotace. Jedná se například o dofinancování projektu vodovod Fulnek - Vlkovice, energetické úspory objektu Základní školy J.A.Komenského, nebo třeba modernizace dětských hřišť.

„Systém elektronických aukcí máme v plánu využít i na nákup kancelářských potřeb, potravin do školních jídelen a dalších služeb, které lze tímto způsobem pořídit za výrazně sníženou cenu,“ hovoří o svých záměrech Jana Mocová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Postupy ÚOHS se řídí zákonem

0:02 Postupy ÚOHS se řídí zákonem

ÚOHS respektuje soudní rozsudky a zabývá se případy, které jsou mu soudy vráceny k novému projednání…