V jižních Čechách vyberou Medika roku 2015

09.10.2014 18:45

Studenti 4. až 6. ročníků lékařských fakult v České a Slovenské republice se budou premiérově ucházet o titul Medik roku. Zázemí této nové celostátní a mezinárodní akci poskytne 11. dubna příštího roku Nemocnice Prachatice, a. s.

V jižních Čechách vyberou Medika roku 2015
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentky lékařské fakulty

Své medicínské vědomosti, zručnost a fyzickou zdatnost předvedou budoucí lékaři v deseti rozmanitých disciplínách soutěže Medik roku 2015. „Tyto své vlastnosti si prakticky ověří při práci s moderními přístroji jako například s ultrazvukem, CT, videokolonoskopem a počítačem řízeným resuscitačním modelem. Vše pod dohledem našich lékařů, kteří jim předají své zkušenosti,“ vysvětlil Ing. Michal Čarvaš, MBA, ředitel Nemocnice Prachatice, a. s., která se ujala organizace prvního ročníku soutěže. Kromě šance získat prestižní titul jim bude odměnou nabídka práce v jihočeských nemocnicích a k atraktivním cenám patří také možnost vybrat si stáž na kterémkoli oddělení těchto nemocnic spojenou s poskytnutím zajímavého kapesného.

Soutěž organizuje společnost Jihočeské nemocnice, a. s., ve spolupráci s Jihočeským krajem a neziskovou organizací HealthCare Institute, o. p. s. „Jsme přesvědčeni, že akce napomůže snižování odchodů mladých lékařů do zahraničí a ukáže jim, že i menší, krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí a technologie, profesní růst a kvalitu pro pacienty,“ řekl předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Ing. Martin Bláha, MBA. Záměrem organizátorů je, aby se akce Medik roku konala každý rok střídavě v některé z jihočeských nemocnic.

Záštitu nad prvním ročníkem převzal jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Je příznačné, že soutěž se uskuteční právě v nemocnicích na jihu Čech, které poskytováním špičkové péče a současně dosahovanými výbornými výsledky hospodaření mohou být vzorem pro ostatní veřejná zdravotnická zařízení v rámci celé České republiky,“ uvedl.

Bližší informace o soutěži lze získat na: www.medikroku.cz nebo na Facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veterinární správa odhalila nelegální výrobu sušeného masa na Pardubicku

9:40 Veterinární správa odhalila nelegální výrobu sušeného masa na Pardubicku

Inspektoři Krajské veterinární správy v Pardubickém kraji (KVS) provedli, ve spolupráci s policií a …