V předsednictví EUROSAI podpořili NKÚ prezidenti německého a nizozemského účetního dvora

02.03.2018 17:13

Na NKÚ v uplynulých dnech zavítali dva významní hosté. Ve dnech 26. až 27. února se s prezidentem NKÚ setkal prezident Spolkového účetního dvora Německa Kay Scheller a ve dnech 28. února až 1. března následovala návštěva prezidenta Účetního dvora Nizozemska Arna Vissera.

V předsednictví EUROSAI podpořili NKÚ prezidenti německého a nizozemského účetního dvora
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Oba prezidenti podnikli návštěvu v souvislosti s předsednictvím organizace EUROSAI, v jejímž čele bude NKÚ působit v letech 2020 až 2023. Prezident a další zástupci NKÚ oba hosty seznámili s vizí předsednictví a s tím, čeho by chtěl NKÚ jako budoucí předsedající této organizace dosáhnout. Mluvilo se například o projektu mezinárodního srovnávání Benchmarking Information Exchange Project. Právě mezinárodní srovnávání je jedno ze stěžejních témat předsednictví NKÚ. Cílem je vytvořit podmínky a nástroje, které by umožnily, aby jednotlivé kontrolní instituce mohly spolehlivě porovnávat relevantní data z různých zemí.

Hostům byl také představen první hackathon veřejné správy, který NKÚ organizoval na podzim minulého roku. Tato akce ukázala, co vše může vzniknout, když se otevírají data veřejné správy a pracuje se s nimi. Využívání dat pro činnost kontrolních institucí má být zase jedním z témat kongresu EUROSAI, který bude NKÚ pořádat v roce 2020. Oba hosté vyjádřili našim plánům a cílům týkajícím se předsednictví EUROSAI podporu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa zaměřuje dozorovou činnost i na zvěřinu

13:40 Státní veterinární správa zaměřuje dozorovou činnost i na zvěřinu

Podzim představuje tradiční období intenzivnějšího lovu zvěře, kdy se daleko častěji, než po zbytek …