V příručce o odpovědném zadávání veřejných zakázek uvádějí Lesy ČR několik příkladů

16. 5. 2016 20:38

Příručku „Společensky odpovědné zadávání veřejných zakázek“ vydala koncem dubna obecně prospěšná společnost P3 - People, Planet, Profit. V dokumentu jsou uvedeny také praktické příklady odpovědného zadávání veřejných zakázek státním podnikem Lesy České republiky.

V příručce o odpovědném zadávání veřejných zakázek uvádějí  Lesy ČR několik příkladů
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Podle šetření, které letos v únoru zveřejnilo sdružení EconLab, patří podnik Lesy ČR mezi nejkvalitnější zadavatele veřejných zakázek. V nové publikaci společnosti P3 – People, Planet, Profit uvádějí Lesy ČR několik praktických příkladů, jak v konkrétních zakázkách uplatňují postupy odpovědného zadávání sledujícího naplnění sociálních cílů.

„V praxi Lesů ČR se sociální aspekt uplatňuje například u vhodných stavebních zakázek, kde zadavatel požaduje zaměstnat v souvislosti s plněním veřejné zakázky dlouhodobě nezaměstnané osoby,“ uvedla Lenka Zahálková, vedoucí odboru zadávání veřejných zakázek. Příklady z praxe Lesů ČR jsou v příručce zmíněny na stranách 48 až 51. “Další zadavatele může naše dobrá praxe inspirovat nebo navést k postupu, který se osvědčil,“ řekl generální ředitel podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

Další příklady odpovědného zadávání v příručce prezentuje například také Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Příručku v PDF formátu můžete nalézt i na webových stránkách Lesů ČR (ZDE), do konce května bude k dispozici tištěná verze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Sochy svatého Václava a Anežky Přemyslovny míří do Itálie

22:16 Královéhradecký kraj: Sochy svatého Václava a Anežky Přemyslovny míří do Itálie

Studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích u příležitosti stého výročí samos…