VUT Brno otevře nové laboratoře

08.01.2015 9:45

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně slavnostně otevře nové výukové laboratoře pro studenty. Akt se uskuteční 14. ledna v pravé poledne ve vestibulu budovy Technická 10.

VUT Brno otevře nové laboratoře
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Akce se zúčastní i prorektor pro studium a záležitosti studentů prof. RNDr. Miroslav Doupovec, CSc., dr.h.c., děkanka FEKT prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc. i ostatní členové vedení fakulty. Přítomni budou rovněž ředitelé obou center společnosti ON Semiconductor, která vybavení laboratoří v hodnotě takřka milionu korun pořídila. "Sponzorská pomoc firem není sice úplně neobvyklá, v tomto případě je však výjimečný především fakt, že ON Semiconductor přispěl výhradně na výukové účely," uvedl proděkan pro vnější vztahy doc. Ing. Jiří Háze, Ph.D.

Výuková laboratoř elektronických součástek, která se na fakultě přiřadila k těm páteřním, je určena všem studentům FEKT z prvního ročníku. "K dispozici budou mít velmi kvalitní přístrojové vybavení, skládající se z 24 setů (osciloskop, zdroj a generátor signálů), s nimiž se často setkávají v praxi a které jsou určeny pro měření základních zapojení a pro analýzy s elektronickými součástkami, což jsou předměty, které musejí absolvovat všichni studenti naší fakulty. Znamená to, že tak nyní dostávají jedinečnou možnost si osahat zařízení, s jakým by se na jiných fakultách obdobného zaměření nesetkali," upřesnil proděkan pro vnější vztahy doc. Ing. Jiří Háze, Ph.D.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERV Evropská pojišťovna: Zájem o zimní dovolenou meziročně vzrostl o 12 %

12:45 ERV Evropská pojišťovna: Zájem o zimní dovolenou meziročně vzrostl o 12 %

Trh cestovního ruchu v posledních dvou letech rekordně roste. Češi vyráží do zahraničí opakovaně a v…