VZP dál pomáhá: Dvakrát 111 111 korun pro povodní zasažené vesnice

01.08.2013 9:45

Zástupci VZP předali symbolické šeky v hodnotě 111 111 Kč starostům obcí České Kopisty (Ústecký kraj) a Putim (Jihočeský kraj). Peníze putují do zaplavených oblastí z interní sbírky zaměstnanců, kterou VZP vyhlásila na pomoc postiženým letošní povodní 7. června ve spolupráci s odborovou organizací pojišťovny.

VZP dál pomáhá: Dvakrát 111 111 korun pro povodní zasažené vesnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Na účet Humanitárního fondu dorazilo 442 962 korun. Jak už bylo dopředu avizováno, polovina částky je věnována postiženým obcím, které je využijí na nutné opravy po povodních. Na návrhy regionálních poboček byly schváleny dary pro Putim a České Kopisty každý ve výši 111 111 Kč. Tři jedničky jsou totiž oficiálním kódem VZP.

Šeky předala náměstkyně ředitele VZP Marta Řežábková a předsedkyně odborové organizace pojišťovny Dagmar Sládková.

Druhá polovina zaměstnanecké sbírky je určena zaměstnancům VZP, které také zasáhla povodeň. Veškeré příspěvky se schvalují na základě statutu Humanitárního fondu.

VZP tak pokračuje v pomoci zaplaveným. Již v červnu letošního roku vyčlenila více než 35 milionů na pomoc klientům, které postihly povodně.  Dvacet milionů uvolnila VZP na dezinfekční prostředky a ochranné pomůcky, dalších patnáct milionů na očkování proti žloutence typu A (případně A a B).

V rámci povodňové pomoci také Všeobecná zdravotní pojišťovna nabídla rodičům dětí ze čtyř nejvíce postižených obcí ve Středočeském a Ústeckém kraji (Vestec, Křinec, Křešice a Hřensko) možnost poslat děti ve věku od 6 – 8 let na třítýdenní pobyt k moři. Všechny peníze byly uvolněny z fondu prevence, nejsou tedy na místě obavy, že by chyběly na zdravotní péči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Krkonoše jsou opět čisté

9:40 KRNAP: Krkonoše jsou opět čisté

Tři stovky dobrovolníků a pracovníků Správy KRNAP vyrazily v pátek a sobotu na turistické cesty vedo…