VZP pod vedením ředitele Kabátka otevřeně přiznala svou neschopnost

20.11.2014 19:08

Protonové centrum od 1. 10. 2014 sjednotilo ceny za frakci pro všechny nesmluvní partnery. Ceny za frakci, které platí pro všechny nesmluvní partnery, tedy i pro české pojišťovny, které nemají smluvní vztah s PTC, vychází z metodiky Ministerstva zdravotnictví ČR. Tento kalkulační list byl již v roce 2013 předložen SROBF, která ho následně předložila MZ ČR.

VZP pod vedením ředitele Kabátka otevřeně přiznala svou neschopnost
Foto: Proton Therapy Center
Popisek: Logo Proton Therapy Center (PTC)
reklama

VZP měla již od roku 2006 garantovány nejlepší cenové podmínky, které však opakovaně odmítala. VZP ČR se tedy pouze svým vlastním rozhodnutím ocitla v pozici nesmluvního partnera. Přitom nic nebrání uzavření standardní smlouvy s PTC. Pro klienty VZP je určitě výhodnější, aby VZP uzavřela s PTC standardní smlouvu, navíc za výhodných cenových podmínek, než aby je posílala do Mnichova a hradila vícenáklady na ubytování, překladatele a jiné služby, které léčbu celkově prodraží. Posílat pacienty do Mnichova je rozhodnutí VZP a ve svém důsledku je nákladnější a nepohodlnější pro pojišťovnu i pacienty.

PTC vyzývalo opakovaně VZP ČR k jednání již od roku 2012. VZP ČR však po celou dobu tyto jednání komplikovala a v září 2014 na výzvy k jednání ředitel Kabátek přestal reagovat úplně.

Výhodné cenové nabídky jsou připraveny pro všechny české pojišťovny, které mají skutečný zájem zajistit svým klientům přístup k šetrné a bezpečné léčbě, zajistit si kapacitu v PTC v Praze a chovat se ekonomicky a zodpovědně vůči svěřeným finančním prostředkům.

Protonové centrum v Praze disponuje nejmodernější technologií v Evropě pro radioterapeutickou léčbu nádorových onemocnění i tak potřebnou diagnostikou, která šanci na včasný záchyt nemoci zvyšuje a tím i na její vyléčení. V Čechách se na diagnostiku neúměrně dlouho čeká a přesto, že zdravotnická zařízení naléhají na rozšíření možností diagnostiky, VZP odmítá s PTC uzavřít smlouvu dokonce i na nedostatkovou PET/CT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

22:31 Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

Dodržování osmdesátikilometrové rychlosti začne od pondělí hlídat první sada detekčních kamer na mod…