VZP podepsala memorandum o protonové léčbě

17.06.2013 11:18

Všeobecná zdravotní pojišťovna podepsala v minulých dnech Memorandum o vzájemné spolupráci s Protonovým centrem v Mnichově.

VZP podepsala memorandum o protonové léčbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
Memorandum zajišťuje všem klientům VZP, že budou-li nezbytně potřebovat kvůli onkologickému onemocnění protonovou terapii, mnichovské centrum jim ji poskytne a VZP uhradí. V memorandu je zakotvena i paušální cena 490 tisíc korun za pacienta, a to bez ohledu na diagnózu.
 
Pro mnichovské centrum se VZP rozhodla s přihlédnutím k jeho dlouholetým zkušenostem s protonovou léčbou a také proto, že si za terapii účtuje v řadě případů jen polovinu toho, co požaduje Protonové centrum v Praze. Konkrétní částky, které požadovalo pražské centrum, najdete na adrese http://www.vzp.cz/klienti/aktuality/tri-nejvetsi-pojistovny-kdo-potrebuje-lecbu-protony-ten-ji-dostane.
 
Dojednání nižších částek za úhradu totožné péče umožní poskytnout moderní léčbu většímu počtu pacientů. VZP se pokoušela s Protonovým centrem v Praze vyjednávat o cenách, které by snesly srovnání s mnichovskou konkurencí. Peníze na léčbu totiž pocházejí z veřejného zdravotního pojištění, a musí být proto spravovány s péčí řádného hospodáře.
 
Veškerá snaha o dohodnutí konkurenceschopných cen s pražským centrem však byla zatím marná. VZP nicméně i nadále zůstává otevřena případným jednáním. S mnichovským centrem jednala řadu týdnů a první pacienti již také do Mnichova dříve odjeli. Více najdete zde http://www.vzp.cz/poskytovatele/aktuality/dohodnuto-vzp-zajistila-dostupnou-protonovou-lecbu-pro-sve-pacienty.
 
Klientům VZP dává podepsané memorandum jistotu, že protonová léčba jim bude v případě potřeby zajištěna na špičkovém evropském pracovišti. VZP ji uhradí každému, komu ji jako nezbytnou doporučí multidisciplinární tým v jednom ze třinácti Komplexních onkologických center v Česku. 
 
Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …