Valdštejnská zahrada se na apríla otevře pro veřejnost

31.03.2017 17:38

Pražané a návštěvníci metropole budou mít opět po zimě možnost navštívit Valdštejnskou zahradu, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR. Už zítra se celý zahradní komplex otevírá veřejnosti. Otevřeno bude denně až do konce října.

Valdštejnská zahrada se na apríla otevře pro veřejnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Valdštejnská zahrada

Valdštejnská zahrada je se svojí rozlohou s více než 14 tisíci m2 druhou největší zahradou v centru Prahy, větší jsou jen zahrady Pražského hradu. Poskytuje nejenom stovky míst k sezení a relaxaci, ale zároveň i působivý vhled do baroka 17. století v čele se salou terrenou. Tu, stejně jako celou zahradu s Valdštejnským palácem, nechal zbudovat Albrecht z Valdštejna. V době svého vzniku neměla tato stavba v palácových zahradách obdoby.

Výrazným prvkem v zahradě je také umělá krápníková stěna, na kterou navazuje voliéra pro výry. Kromě výrů je chloubou zahrady také šest pávů korunkatých a jeden pár pávů bílých, u kterého letos s napětím očekáváme potomky. Zahrada poskytuje útočiště také slípkám zelenonohým nebo kachnám divokým. Ty sice nepatří ke zdejší stálé fauně, ale Valdštejnskou zahradu si oblíbily a rády zde vyvádí mladé. 

Valdštejnská zahrada je také místem pro mnoho kulturních akcí. Již na květen jsou naplánovány speciální akce: v sobotu 13. května proběhne třetí ročník Krojovaných slavnostní ve Valdštejnské zahradě. Tradiční cyklus koncertů Kulturního léta v Senátu pak startuje 18. května a zvláště milovníci folkloru se mohou těšit na koncerty každý čtvrtek od 17:00, a to až do 28. září. Podrobnosti k akcím pro veřejnost naleznou zájemci na webových stránkách Senátu.

Zahrada je otevřená denně až do 31. října. Ve všední dny od 7:30 do 18:00, o víkendech a svátcích od 10:00 do 18:00, od června do září pak o hodinu déle. Případná omezení otevíracích hodin naleznou zájemci vždy na webu Senátu v sekci Pro veřejnost/ Aktuality:http://www.senat.cz/zpravodajstvi/zpravy.php. Zájemci si mohou prohlédnout celý areál také prostřednictvím virtuální prohlídky dostupné na webu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Na kongresu lesní pedagogiky ve Finsku sdílelo zkušenosti 18 evropských států

21:54 Lesy Praha: Na kongresu lesní pedagogiky ve Finsku sdílelo zkušenosti 18 evropských států

Ve finském středisku Pikku-Syöte v provincii Oulunkaari se uskutečnil 13. Evropský kongres lesní ped…