Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta

10.08.2016 7:38

Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího brigádního generála Libora Štefánika zástavu Vzdušných sil AČR. Tu předal novému veliteli, kterým se stal brigádní generál Jaromír Šebesta.

Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Odcházející generál Štefánik vedl letectvo tři roky. Jeho nástupce, brigádní generál Šebesta, působil jako zástupce velitele od června 2013. Předtím velel základně vrtulníkového letectva a v minulosti byl pilotem vrtulníku. Funkci náčelníka Vzdušných sil AČR převzal již 28. července, nyní, při slavnostním ceremoniálu, symbolicky převzal bojový prapor.

Celkově v řadách letectva působí zhruba 5400 vojáků. Podle generála Šebesty ale vzdušným silám asi tisícovka vojáků chybí. „Především jsou to pozice u protiletadlového raketového vojska,“ uvedl. Tento pluk ve Strakonicích je personálně naplněný asi z poloviny. Šebesta dodal, že není problém získat vojáky na základní profese, ale komplikovanější je vychovat opravdové specialisty. Jedním z cílů nového velitele bude i zdárně a úspěšně plnit svěřené úkoly doma i v zahraničí a dokončit řadu akvizic s cílem modernizace a obměny zastarávající techniky.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …