Veterinární správa: Více než padesát týraných psů bylo odebráno chovatelce v Královéhradeckém kraji

22.06.2018 19:23

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v Královéhradeckém kraji se ve středu 20. 6. 2018 podíleli na odebírání více než pěti desítek psů chovatelce obci Vlčkovice v Podkrkonoší. Odebrání zvířat proběhlo na základě ve stejný den uskutečněné domovní prohlídky provedené Policií ČR.

Veterinární správa: Více než padesát týraných psů bylo odebráno chovatelce v Královéhradeckém kraji
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Domovní prohlídku a následné odebírání psů umožnil soud na základě trestního oznámení podaného na chovatelku. To podala SVS 10. května 2018 poté, co během předchozí kontroly zjistila vážná porušení legislativy. Jedná se o historicky největší počet jednorázově odebíraných psů jednomu majiteli na území kraje.

Celkem bylo na uvedené adrese odebráno 53 zvířat, z toho 17 psů, 30 fen a šest štěňat – vesměs kříženců. Všechna dospělá zvířata byla na pohled v průměrném výživném stavu, byla silně zablešená, nesocializovaná a velmi bázlivá. Někteří jedinci reagovali na manipulaci agresivně. Odebírání zvířat proběhlo na základě rozhodnutí obce s rozšířenou působností – Městského úřadu Dvůr Králové, kterému předcházel návrh na odebrání zvířat ze strany Krajské veterinární správy (KVS) pro Královéhradecký kraj.

Akce se účastnila zástupkyně zapsaného spolku Pes nejvěrnější přítel, který pomáhá s umísťováním psů do dočasné péče. „Za pozitivní fakt lze označit, že akce proběhla relativně klidně a bez nadměrného stresování zvířat,“ uvedl ředitel KVS pro Královéhradecký kraj Aleš Hantsch.

Trestní oznámení Okresnímu státnímu zastupitelství v Trutnově podala KVS 10. května. Při kontrole provedené 7. 5. 2018 bylo totiž u chovatelkou předvedených psů konstatováno vážné porušení zákona na ochranu zvířat v míře, kterou lze kvalifikovat jako trestný čin. Navzdory přítomnosti Policie ČR odmítla chovatelka vpustit veterinární inspektory do svého obydlí a i dalšími způsoby mařila výkon státního dozoru. Na základě okolností zjištěných při kontrole navíc bylo důvodné podezření, že se v budově nachází další psi, kteří mohou být v ještě horším stavu, než předvedená zvířata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Zahraniční filmové štáby utratily loni v Česku téměř 5 miliard

20:45 Ministerstvo kultury: Zahraniční filmové štáby utratily loni v Česku téměř 5 miliard

Uplynulý rok byl od zavedení pobídek v roce 2010 jedním z nejsilnějších co do počtu a útraty zahrani…