Veterinární správa upozornila na nedostatky v dodržování hygienických zásad při výrobě

06.11.2016 7:35

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Kraj Vysočina v Jihlavě zjistila při kontrole zařízení stravovacích služeb závažné nedostatky v provozovně, jejíž nový zahraniční provozovatel společnost názvu ITALIAUNO s.r.o., alžírského jednatele ani neoznámil zahájení poskytování stravovacích služeb místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví, jak ukládá zákon o potravinách.

Veterinární správa upozornila na nedostatky v dodržování hygienických zásad při výrobě
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

V provozovně byly zjištěny zásadní nedostatky v dodržování hygienických zásad při výrobě (viz fotodokumentace), dne 24. 10. 2016 již prošlé suroviny živočišného původu určené k výrobě pizzy - polosuchý salám vakuově balený s datem spotřeby do 8. 9. 2016, vakuově balená šunka s datem použitelnosti do 20. 10. 2016, u níž navíc chyběla oválná identifikační značka a byla tedy vyrobena v provozovně pouze registrované a měla být dle platné legislativy určena pouze pro přímý prodej spotřebiteli v místě její výroby a nikoli k další distribuci.

Mražený kuřecí masný polotovar určený k přípravě kebabu, označený názvem Hähnchenspieß gefrostet - halal v množství 3 ks, každý po 10 kg, výrobce uveden na etiketě: Bazur D?ner Produktion Halal, Hauptstrasse 9502739, Kotmar, Německo, navíc obsahoval pro použití do polotovarů nepovolené přídatné látky mononatriumglutamát E621, fosforečnany E450. Na místě byl vydán inspektory veterinární správy okamžitý zákaz uvádění produktů v provozovně do oběhu dle veterinárního zákona a bude zahájeno správní řízení s uložením odpovídající pokuty.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tápete v insolvenčním procesu? Aplikace od FIT ČVUT vás jím provede

14:21 Tápete v insolvenčním procesu? Aplikace od FIT ČVUT vás jím provede

Nová webová aplikace IsirExplorer nabízí přehled insolvenčních řízení v ČR s důrazem na proces oddlu…