Vězeňská služba ČR se ohrazuje proti článku Lidových novin

16.06.2015 10:25 | Zprávy

služba České republiky se ostře ohrazuje proti článku Martina Shabua otištěném v pondělních Lidových novinách s názvem „Vězeňská služba asi opět ztratí šéfa“.

Vězeňská služba ČR se ohrazuje proti článku Lidových novin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR

Výrok generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška, citovaný doslovně v článku, je zcela smyšlený a neautentický. „Dlouhodobě jsem pobouřen způsobem, jakým Lidové noviny informují o dění ve vězeňské službě, tento poslední příklad však již zcela překročil hranice seriózní žurnalistiky,“ uvedl generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.     

Generální ředitel VS ČR neposkytl Lidovým novinám žádné vyjádření, které by v článku tímto způsobem mohlo být citováno; s redaktorem Shabuem nehovořil a informace, odvolávající se na Pavla Ondráška, jsou tedy zcela lživé. Vězeňská služba ČR vyjadřuje hluboké znepokojení z redakční praxe listu a bude proto žádat od šéfredaktora Lidových novin vysvětlení a veřejnou omluvu.  


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…