Vězeňská služba ČR se ohrazuje proti článku Lidových novin

16.06.2015 10:25

služba České republiky se ostře ohrazuje proti článku Martina Shabua otištěném v pondělních Lidových novinách s názvem „Vězeňská služba asi opět ztratí šéfa“.

Vězeňská služba ČR se ohrazuje proti článku Lidových novin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR

Výrok generálního ředitele VS ČR Pavla Ondráška, citovaný doslovně v článku, je zcela smyšlený a neautentický. „Dlouhodobě jsem pobouřen způsobem, jakým Lidové noviny informují o dění ve vězeňské službě, tento poslední příklad však již zcela překročil hranice seriózní žurnalistiky,“ uvedl generální ředitel VS ČR Pavel Ondrášek.     

Generální ředitel VS ČR neposkytl Lidovým novinám žádné vyjádření, které by v článku tímto způsobem mohlo být citováno; s redaktorem Shabuem nehovořil a informace, odvolávající se na Pavla Ondráška, jsou tedy zcela lživé. Vězeňská služba ČR vyjadřuje hluboké znepokojení z redakční praxe listu a bude proto žádat od šéfredaktora Lidových novin vysvětlení a veřejnou omluvu.  


 

reklama

autor: Tisková zpráva

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

16:03 Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrolách, které byly zaměřené na problematiku diskriminace s…