Vězeňská služba: Hromadné darování krve

18.10.2021 19:33 | Tisková zpráva

Vězeňská služba ČR navazuje na loňský úspěšný ročník Hromadného darování krve s vězeňskou službou a také letos se naši kolegové rozhodli svoji kapkou krve přispět k pomoci ostatním.

Vězeňská služba: Hromadné darování krve
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR

První odběry se uskuteční v ÚVN Praha – Střešovice tento čtvrtek 21. října 2021.

Před 10. hodinou bude na místě přítomen i nový generální ředitel Vězeňské služby brig. gen. Simon Michailidis, který bude připravený na krátký brífink s novináři v atriu nemocnice. Poprosím Vás o předběžné potvrzení Vaší účasti.

Budeme rádi, když zaměstnance Vězeňské služby ČR přijdete podpořit a svými mediálními výstupy pomůžete k osvětě v oblasti darování krve.

V loňském roce se do projektu hromadného darování krve zapojilo 400 kolegů a během deseti týdnů darovali odhadem 160 litrů krve. Mnozí také plazmu po prodělaném onemocnění Covid-19. Veškeré nemocnice, ve kterých se odběry uskutečnily, tuto spolupráci naprosto kladně hodnotily. Jednak proto, že přišlo mnoho prvodárců a nemocnice tak mohou rozšířit svoji dárcovskou základnu  a  také proto, že dárci přišli v době, kdy se jiní obávají darovat krev kvůli koronavirové epidemii.

Aktuálně v České republice chybí až 200 tisíc dárců krve. S rozvojem léčebných metod roste stále více i potřeba krve získané od dárců. V průměru dostane každý občan za svůj život pětkrát krevní transfuzi a čtrnáctkrát lék vyrobený z krve. Každé tři vteřiny někdo potřebuje krev dárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…