Vězeňská služba: Novou monografii České vězeňství slavnostně pokřtil ředitel IKSP Petr Zeman

16.05.2022 9:48 | Tisková zpráva

V úterý 10. května 2022 byla na Právnické fakultě UK slavnostně pokřtěna právní monografie České vězeňství, která byla vydána na konci roku 2021 s podporou vydavatelství Wolters Kluwer. Za účasti hlavních editorů Jakuba Drápala, Václava Jiřičky a Terezy Raszkové a dalších více než dvou desítek spoluautorů knihu slavnostně pokřtil ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci Petr Zeman.

Vězeňská služba: Novou monografii České vězeňství slavnostně pokřtil ředitel IKSP Petr Zeman
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

„Považuji za velmi přínosné, že se kniha nezabývá jen právní úpravou a historií, ale nabízí též statistiky a konkrétní informace o fungování českého vězeňství. Nad rámec toho se z ní lze dozvědět např. o skutečném životě ve vězení, o budovách věznic či o možnostech zlepšení našeho vězeňství. Závěrečné teze pak pro nás mohou být vodítkem, jak k četbě knihy a k tématu vězeňství přistupovat – jde totiž o to na základě dostatku znalostí, sdílených zkušeností a argumentů učinit naše vězeňství lepším, tedy efektivnějším i humánnějším,“ – uvedla v úvodním slově monografie soudkyně Evropského soudu pro lidská práva Kateřina Šimáčková.

Monografie představuje teoretické a praktické poznatky o vězeňství. Rozebírá základní oblasti vězeňství, aby nabídla rozšířený vhled pro ty, kteří se zajímají o danou problematiku v českém prostředí. Kniha je přizpůsobena širokému okruhu čtenářů, přičemž primárně cílí na nové pracovníky ve vězeňství, studenty, sociální pracovníky, soudce, státní zástupce i laickou veřejnost. Zároveň text nabízí mnohé i těm, kteří se sice v určitých oblastech vězeňství pohybují dlouhodobě, ale zároveň se nemusí plně orientovat v teoretickém a zahraničním diskurzu nebo v oblastech vězeňství, kterým se primárně nevěnují.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JCCR: Nejjižnější hradní vyhlídková věž, Tvrz v Tiché, otevře své brány 1. července

20:15 JCCR: Nejjižnější hradní vyhlídková věž, Tvrz v Tiché, otevře své brány 1. července

Jen pár minut od Dolního Dvořiště se za týden otevírá unikátní historická památka, tvrz Tichá. Její …