Vězeňská služba: Ředitel věznice „si chytil svého“ uprchlého vězně

25.12.2022 18:28 | Tisková zpráva

Řediteli Věznice Rýnovice Petru Veselému se podařil neobvyklý kousek, když doslova vlastnoručně chytil vězně na útěku, který se před půl rokem nevrátil z přerušení výkonu trestu do rýnovické věznice.

Vězeňská služba: Ředitel věznice „si chytil svého“ uprchlého vězně
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

"Nedaleko nákupního centra v Jablonci nad Nisou jsem si všiml muže, který se nápadně podobal odsouzenému, který byl na útěku od června 2022. Zastavil jsem tedy auto, zavolal telefonicky policejní hlídku a sám jsem podezřelého začal sledovat," líčí ředitel rýnovické věznice okolnosti zadržení uprchlého vězně. Odsouzený si ale všiml přijíždějícího policejního vozu a začal se z místa rychle vzdalovat.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44913 lidí

"Když odsouzený začal přecházet silnici, zastoupil jsem mu cestu a oslovil ho zákonnou výzvou: Vězeňská služba, jménem zákona, ukažte mi doklady, jste osobou, která je podezřelá, že se nevrátila z přerušením výkonu trestu a je na útěku," pokračuje ředitel Veselý v popisu událostí.

Muž se podle něj začal vymlouvat, že nic neprovedl a ať ho nechá jít, že žádné doklady stejně nemá. "Chytil jsem ho tedy za mikinu a vedl k nedaleké policejní hlídce. Tam nakonec přiznal, že je skutečně hledanou osobou, a vzdal se policistům," uzavírá ředitel Veselý a dodává, že vězně na útěku poznal i přesto, že od svého útěku výrazně zhubl.

Přerušení výkonu trestu bylo odsouzenému muži uděleno jako odměna, aby mohl navštívit svoji nemocnou družku, s níž má dvě děti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…