Vězeňská služba: Setkání šéfů ze zemí V4 k problematice náboru

22.05.2018 12:01

Získávání nového personálu a náborové kampaně a pobídky byly spolu s obecnou problematikou řízení lidských zdrojů hlavním tématem jednání šéfů vězeňských služeb zemí Visegrádské čtyřky.

Vězeňská služba: Setkání šéfů ze zemí V4 k problematice náboru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

Setkání se uskutečnilo minulý týden v léčebně-rehabilitačním středisku Kováčová, které patří Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky. Setkali se zde generální ředitelé české, maďarské, polské a slovenské vězeňské služby. Českou delegaci vedl generální ředitel VS ČR Petr Dohnal.

Účastníci jednání se shodli, že nedostatek kvalitního personálu je jedním z nejpalčivějších současných problémů všech zúčastněných vězeňských služeb. Výměna zkušeností na toto téma proto byla velmi obsažná a podnětná. Na programu jednání bylo také seznámení se s aktuální situací v jednotlivých sborech, diskuze nad konkrétními problémy a výměna zkušeností při jejich řešení.

Součástí setkání bylo také přijetí u ministra spravedlnosti Slovenské republiky Gábora Gála, návštěva Věznice Banská Bystrica – Kráĺová, kde se uskutečnila prezentace a praktická ukázka výstroje a výzbroje ZVJS Slovenské republiky, a návštěva Muzea SNP v Banské Bystrici. Další setkání nejvyšších představitelů vězeňských služeb zemí V4 by se mělo uskutečnit v Maďarsku v roce 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SANEP: Největší volební potenciál má koaliční uskupení Piráti/STAN, voličský potenciál předsedů dělí politické subjekty do tří kategorií

11:23 SANEP: Největší volební potenciál má koaliční uskupení Piráti/STAN, voličský potenciál předsedů dělí politické subjekty do tří kategorií

Červnový průzkum společnosti SANEP se zaměřil na volební potenciály jednotlivých politických stran, …