Vězeňská služba: Závěrečné zkoušky úspěšně složilo 27 vězňů

23.6.2022 6:02 odp. | Tisková zpráva

Během měsíce června skládali učni v rýnovické věznici Jednotné závěrečné zkoušky. Studium v učebním oboru obráběč kovů úspěšně zakončilo 27 odsouzených, z toho 12 žáků převzalo výuční list s vyznamenáním. Závěrečné zkoušky byly jednotné pro všechny učiliště a skládaly ze tří částí - písemné, praktické a ústní.

Vězeňská služba: Závěrečné zkoušky úspěšně složilo 27 vězňů
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Písemná zkouška probíhala elektronickou formou trvala 240 minut a zahrnovala problematiku technické dokumentace, určování nástrojů, materiálů, lícování, výpočtů řezných podmínek, kuželovitosti, ozubených kol, technologického postupu a závěrečného testu s 30 otázkami. Program v počítači vygeneroval z banky úkolů individuální test pro každého žáka. V dílnách odborného výcviku, absolvovali praktickou zkoušku zhotovením výrobku dle výkresové dokumentace. Závěrečné ústní zkoušky odsouzení skládali před odbornou komisí. Všichni žáci při ní využili získané znalosti a dovednosti a úspěšně ji splnili.

Získaný výuční list, který je platný ve všech zemích Evropské unie, si úspěšní absolventi převzali při slavnostním předávání v pondělí 20.6.2022. Získání výučních listů zvyšuje odsouzeným šanci získat po výkonu trestu kvalifikované zaměstnání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

22:11 Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který …