Vítězové mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga se veřejnosti představí sérií koncertů

19.04.2018 15:00

Absolutními vítězi 52. ročníku rozhlasové soutěže Concertino Praga, kterou organizuje Český rozhlas, se stali bratři Bence a Márton Bubregovi z Rakouska. Mladí talentovaní muzikanti mají za sebou debut v newyorské Carnegie Hall či vídeňském Wiener Konzerthaus. Českému publiku se poprvé představí ve Slovanském domě.

Vítězové mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga se veřejnosti představí sérií koncertů
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Na koncertě, který se uskuteční ve čtvrtek 7. června ve Slovanském domě, se vedle bratří Bubregů představí také vítězové kategorie trio – Trio Illimitato z Německa. Mezi dalšími účinkujícími budou dále nositelé druhých cen - Trio Bacewicz z Polska, Codam String Quartet z Bulharska a Woodwind Instruments Quintet z Ruska. Českou republiku zastupuje Duo Martinka – Gráf, kteří obsadili 2. místo v kategorii Duo. „Poslouchat mladé interprety je neuvěřitelný zážitek. Obdivuji jejich svěží, soustředěný výkon. Je znát, že do něj dávají celé své srdce“, uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Mladí hudebníci následně v rámci Jihočeského festivalu Concertino Praga vyrazí na turné po jižních Čechách. „Všichni účastníci letošního ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga prokázali svůj hudební talent a nástrojovou zručnost, která je v jejich věku obdivuhodná. Absolutní vítěze Duo Bubreg považuji za špičkové interprety,“ dodal porotce letošního ročníku Jaroslav Kubita. Pro posluchače stanice Český rozhlas Vltava bude připraven přímý přenos z vystoupení ve Slovanském dome a Jindřichova Hradce, ostatní koncertní vystoupení odvysílá stanice se záznamu.

Termíny koncertů:

  7. června 19.00 – Slovanský dům, Praha
11. června 17.00 – zámek Český Krumlov, Maškarní sál
12. června 17.00 – zámek Bechyně, Vokův sál
13. června 19.00 - Schwarzenberská hrobka, Třeboň
15. června 19.00 – zámek Jindřichův Hradec, Rytířský sál

Speciální doprovodnou akcí Jihočeského festivalu bude vypravení hudebního parního vlaku Concertino Praga, kde vítězové soutěže rozezní své nástroje nejen ve vlaku, ale i na vlakových zastávkách. Speciálně vypravený vlak vyrazí z Jindřichova Hradce v neděli 10. června.

Concertino Praga 2018 finančně podpořily Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Jihočeský kraj, Nadace Bohuslava Martinů, Nadace Českého hudebního fondu, Nadace Život umělce, město Jindřichův Hradec, Velvyslanectví Polské republiky, Polský kulturní institut, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Bulharský kulturní institut a Rakouské kulturní fórum.

Partnerem Concertino Praga jsou Jindřichohradecké jízdní dráhy.

Více informací naleznete na webu: http://www.rozhlas.cz/concertino/portal/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

22:29 Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

Nový objekt získá Domov Sluneční dvůr, příspěvková organizace zřizovaná Libereckým krajem, která pos…