Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní situací

19.10.2021 14:21 | Tisková zpráva

Bezpečnostní rada státu se na jednání v úterý 19. října 2021 věnovala aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní situací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu projednala materiál Posuzování a omezování rizik spojených s dodavateli 5G sítí: Varianta 2 a 3, vzala na vědomí Plán vytváření a udržování státních hmotných rezerv k zajištění bezpečnosti České republiky na roky 2022–2023 a schválila Zprávu o postupu ke studii proveditelnosti dle „Konceptu cílového řešení zajištění a rozvoje mobilních komunikací bezpečnostních a záchranných složek“.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Akční plán k Národní strategii pro čelení hybridnímu působení a zřídila funkci koordinátora agendy čelení hybridnímu působení a Odbornou pracovní skupinu Bezpečnostní rady státu pro čelení hybridnímu působení.

Dále Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí 9. aktualizaci Seznamu prvků kritické infrastruktury, jejichž provozovatelem je organizační složka státu a Informaci Národního bezpečnostního úřadu k zajištění personální bezpečnosti jako druhu ochrany utajovaných informací v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie v roce 2022.

Anketa

Schvalujete, že Babišova vláda odpouští DPH na elektřinu?

76%
11%
hlasovalo: 15334 lidí

Bezpečnostní rada státu také schválila Plán cvičení orgánů krizového řízení – upřesnění na léta 2022–2024.

Dále Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Rámcové organizační nařízení k cvičením bez přípravného období a Doporučení k zefektivnění krizového řízení v návaznosti na Vyhodnocení CMX19 a Zmapování národních rozhodovacích procesů.

Pro informaci byly na program předloženy materiály Informace o přijatých úpravách Národního bezpečnostního programu ochrany civilního letectví České republiky před protiprávními činy, Vyhodnocení mezinárodního cvičení orgánů krizového řízení EU Integrated Resolve 2020 (EU IR20) v České republice, Informace o úpravě Centrálního přehledu objektů důležitých pro obranu státu se stavem k 1. 1. 2021 a Informace o úpravě Souhrnného přehledu objektů, které mohou být za stavu ohrožení státu nebo válečného stavu napadeny se stavem k 1. 1. 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…