Vláda: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR

18.01.2019 12:28

V pondělí 21. ledna 2019 proběhne od 9:00 hodin na Úřadu vlády 147. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Vláda: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Program jednání tripartity

Možné dopady zavedení základní hranice úspěšnosti v přijímacích řízeních na střední školy a kroky ke zlepšení kvality středního školství
Analýza se zabývá dopady zavedení nepodkročitelné hranice úspěšnosti, tzv. „cut-off score“. Zavedení centrálně stanovené minimální bodové hranice by se vázalo k jednotným přijímacím zkouškám pro přijetí na střední školy. Předkladatelem materiálu je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Řešení kůrovcové kalamity a strategie dalšího rozvoje lesů
V České republice aktuálně probíhá historicky nejrozsáhlejší kalamita podkorního hmyzu na smrku. Touto kalamitou jsou nejvíce postiženy oblasti krajů Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Plzeňského a Jihočeského a Kraje Vysočina. Předkládaný materiál poskytuje zásadní informace o dosavadním vývoji a o krocích Ministerstva zemědělství.

Aktuální stav přípravy výstavby plavebního stupně Děčín
Podkladový materiál Ministerstva dopravy pojednává o připravenosti výstavby plavebního stupně. Materiál se věnuje postupu v procesu posuzování vlivů na životní prostředí a možnostem kompenzačních opatření. Ministerstvo dopravy usiluje o co nejrychlejší schválení Koncepce vodní dopravy včetně Plavebního stupně Děčín.

Zajištění výstavby prioritních staveb dopravní infrastruktury
Ministerstvo dopravy předkládá sociálním partnerům pravidelně aktualizovaný materiál, který se věnuje připravenosti velkých dopravních staveb s cenou nad 300 milionů korun. Materiál popisuje stav projektové přípravy, udává procento vykoupených pozemků u jednotlivých staveb nebo popisuje možná rizika vážící se k termínu zahájení výstavby.

Opatření k řešení hlavních problémů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Materiál Ministerstva obchodu a průmyslu poskytuje základní rozbor situace a popisuje kroky vedoucí ke stabilizaci a zajištění efektivního čerpání v OPPIK. Ministerstvo průmyslu a obchodu muselo v posledním roce reagovat na řadu závažných situací a současně bylo třeba nastavit fungování a řízení OPPIK tak, aby se toto případné riziko v budoucnosti v co největší míře eliminovalo.

Pozice k doporučením OECD pro zdravotnictví v ČR
Předložený materiál se zaměřuje na dlouhodobou udržitelnost a nákladovou efektivitu českého zdravotnictví, přičemž hlavními výstupy jsou doporučení OECD. Zdravotnický systém ČR dosahuje dobrých výsledků ve srovnání s ostatními ekonomikami střední a východní Evropy. Hlavní výzvou je zajistit udržitelnost financování v důsledku stárnoucí populace. Materiál je předkládán Ministerstvem zdravotnictví.

Novelizace zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění
Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh novely zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, která by zabezpečila pravidelnou každoroční valorizaci platby pojistného hrazeného státem za skupinu tzv. státních pojištěnců. Současná právní úprava je nepraktická, jelikož nezajišťuje dostatečnou předvídatelnost příjmů ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Zpráva o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí
Zpráva o dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí zpracovaná Národní rozpočtovou radou.

Termín
21. ledna 2019

Místo
Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Časový harmonogram
8:55 – fototermín před začátkem jednání
9:00 – začátek jednání
11:00 – tisková konference

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU

8:23 NKÚ: MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podporu zaměřenou na sektor informačních a komunikačních technologi…