Vláda odsouhlasila zapojení vojenských zdravotníků zemí NATO a EU v českých nemocnicích, schválit je musí i Parlament

22.10.2020 16:09

Českému zdravotnictví bude moci v krizové situaci vypomoci až 300 vojenských zdravotníků z členských států NATO a Evropské unie. Jejich přítomnost v České republice odsouhlasila na mimořádném jednání ve čtvrtek 22. října 2020 vláda Andreje Babiše.

Vláda odsouhlasila zapojení vojenských zdravotníků zemí NATO a EU v českých nemocnicích, schválit je musí i Parlament
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání vyslovila souhlas s pobytem vojenských zdravotníků členských států NATO a Evroské unie na území České republiky. Zahraniční lékaři a další zdravotnický personál mají vypomoci českým kolegům se zvládnutím pandemie nemoci covid-19. Na základě souhlasu vlády, který ještě musí potvrdit obě komory Parlamentu České republiky, jich bude moci přijet až 300.

Ministerstvo obrany v současné době vyjednává o příjezdu 28 vojenských zdravotníků ze Spojených států amerických, kteří by se měli zapojit do práce v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích, případně v dalších nemocnicích, kde jich bude potřeba. Informace naleznete i v tiskové zprávě Ministerstva obrany ZDE.

Vláda rovněž rozhodla o navýšení finančních prostředků z vládní rozpočtové rezervy, které budou určeny pro Správu státních hmotných rezerv na pořízení a ochraňování pohotovostních zásob Ministerstva zdravotnictví ve formě nemocničních lůžek a přístrojů pro podporu plicních funkcí a okysličování krve. V pondělí vláda na nákup zdravotnického materiálu a techniky schválila 400 650 000 korun, dnes tuto částku zvýšila na 700 milionů korun.

Vláda také schválila revizi krizového opatření vlády ze dne 21. října v bodě, který se týká výjimky ze zákazu činnosti pro provozovny umožňující vyzvednutí zboží a zásilek zakoupených distančním způsobem. Původní text ve znění „provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany“ nahradila slova „provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky zakoupených distančním způsobem“.

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Italský Milán zdobí mural art s kněžnou Libuší

12:11 CzechTourism: Italský Milán zdobí mural art s kněžnou Libuší

V italském Miláně byla slavnostně odhalena street artová mural (velkoplošná malba) římských umělců S…