Vláda schválila opatření k zamezení vzniku případných škod a minimalizaci rizik s nemožností aplikovat ustanovení zákona o poštovních službách

22.03.2017 19:15

Ministerstvo průmyslu a obchodu pod dočasným řízením předsedy vlády Bohuslava Sobotky dnes předložilo vládě společně s 1. místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem vnitra Milanem Chovancem návrh opatření k zamezení vzniku případných škod a minimalizace rizik souvisejících s nemožností aplikovat ustanovení zákona o poštovních službách v části financování čistých nákladů představujících nespravedlivou finanční zátěž prostřednictvím tzv. kompenzačního fondu v souvislosti se šetřením Evropské komise pro možnou nedovolenou podporu vůči České poště, s. p.

Vláda schválila opatření k zamezení vzniku případných škod a minimalizaci rizik s nemožností aplikovat ustanovení zákona o poštovních službách
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo
reklama

Obsahem návrhu je analýza rizik a možných škod spojených s říjnovým rozhodnutím vlády neaplikovat pro roky 2013 a 2014 část zákona o poštovních službách, upravující úhradu čistých nákladů spojených s poskytováním základních služeb prostřednictvím kompenzačního fondu.

Vláda se na dnešním jednání shodla, že k vyřešení vzniklé situace je třeba legislativní změnou neaplikovat kompenzační fond a nastavit úhradu čistých nákladů ze státního rozpočtu. Předpokládaná úhrada ze státního rozpočtu za oba roky by měla činit 800 mil. Kč, přičemž k úhradám by došlo ve třech fázích, a to v roce 2018, 2019 a 2020.

K rozhodnutí o neaplikaci kompenzačního fondu pro roky 2013 a 2014 přistoupila vláda na doporučení Evropské komise, neboť systém kompenzačního fondu mohl komplikovat schválení veřejné podpory pro Českou poštu také v dalších oblastech.

Komerční tisková zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

22:19 Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

Již 20 let chrání ÚOOÚ osobní data občanů ČR. Přesně 1. června 2000 byl totiž zřízen jako nezávislý …