Vlády České a Slovenské republiky se setkají v Bratislavě ke společnému zasedání

21.09.2016 11:19

Vlády České republiky a Slovenské republiky se v pondělí 26. září 2016 setkají v Bratislavě v pořadí již ke svému čtvrtému společnému zasedání. Hlavními tématy budou vzájemné bilaterální vztahy, spolupráce v rámci středoevropského regionu, dopravní infrastruktura, energetika, rozvoj hospodářské spolupráce a koordinace postojů v rámci Visegrádské skupiny.

Vlády České a Slovenské republiky se setkají v Bratislavě ke společnému zasedání
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

„Česká republika vnímá Slovensko jako klíčového partnera. V pořadí již čtvrté společné zasedání vládních kabinetů dokládá, že vztahy mezi našimi zeměmi jsou nadstandardní. Hlavními tématy, o nichž budeme se slovenskými kolegy v čele s premiérem Robertem Ficem v Bratislavě jednat, budou vzájemné bilaterální vztahy, naše spolupráce v rámci středoevropského regionu i aktuální vývoj v Evropské unii v návaznosti na bratislavský neformální summit lídrů členských států EU, který se konal 16. září 2016. Důležitou agendou bude také spolupráce v oblasti dopravní a železniční infrastruktury a společné iniciativy v oblasti obrany a bezpečnosti, dále spolupráce v rámci Visegrádské skupiny. Hovořit budeme také o naší spolupráci v oblasti energetiky nebo kultury. Mluvit budeme samozřejmě i o přípravě společných oslav 100 let od vzniku Československa a připomenutí 50 let od Pražského jara, které se uskuteční v roce 2018,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Zasedání české a slovenské vlády bude již čtvrté v pořadí. Naposledy vlády společně zasedly v květnu 2015 na zámku Valtice na jižní Moravě, v dubnu 2014 bylo společné jednání ve Skalici a v říjnu 2012 pak v Uherském Hradišti a Trenčíně.

K pravidelným mezivládním konzultacím se Vláda ČR schází také s vládou Státu Izrael a s vládou Polské republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

16:27 Policie ČR: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

RANSOMWARE - přispěli jsme k úspoře 108 milionů dolarů! Národní centrála proti organizovanému zločin…