Vojenská akademie Vyškov: Oprávnění Instruktor vysazení slaněním FAST ROPE a FRIES nově získalo 10 profesionálů

12.09.2020 19:27

V prvním zářijovém týdnu proběhl u Úseku záchranné a výsadkové přípravy Centra speciální přípravy VeV-VA další z jejich škály odborných kurzů a aktivit. Tentokrát šlo o pětidenní kurz Instruktor vysazení slaněním – Fast Rope a vyzvednutí FRIES.

Vojenská akademie Vyškov: Oprávnění Instruktor vysazení slaněním FAST ROPE a FRIES nově získalo 10 profesionálů
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Ten patří do skupiny odborných kurzů VeV-VA, které se neuskutečňují v posádce Vyškov a jejich instruktoři tak vyjíždí na další místa v rámci celé AČR. I to je součástí našich schopností.

Zmíněný kurz se uskutečnil na letišti Sedlec Vícenice u Náměště nad Oslavou za účasti 10 specialistů výsadkové přípravy a Vojenské policie, kteří v něm usilovali o udělení oprávnění instruktor vysazení slanění FAST ROPE / Fries.

K tomu, aby jej získali, museli absolvovat přezkoušení z praktického vedení výcviku z vrtulníku, výkonu funkcí dozorčího strojení, vysazovače a použití lana FRIES. Každý z jeho úspěšných absolventů musí tak znát platné předpisy a nařízení pro danou oblast ZVPř a související směrnice a normy, způsoby užívání a ošetřování předepsaného materiálu a hodnocení jeho použitelnosti pro výcvik ve vysazení slaněním z vrtulníků, způsob provádění exfiltrace a přepravy skupiny za použití FRIES. Musí ale i umět organizovat a prakticky vést výcvik ve vysazení slaněním z vrtulníků a vyzvednutí na laně FRIES a být obeznámen s novými poznatky z vývoje materiálního zabezpečení, výcviku, s aktuálními požadavky na výcvik a připravenost vojáků.

Přezkoušení z praktických a teoretických znalostí s udělením oprávnění Instruktor vysazení slaněním FAST ROPE / Fries získalo všech 10 účastníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší zákaznické centrum ČEZ slaví první rok od svého redesignu

18:44 ČEZ: Největší zákaznické centrum ČEZ slaví první rok od svého redesignu

Největší Zákaznické centrum Skupiny ČEZ, slaví rok své novodobé existence. Jeho rozsáhlá rekonstrukc…