Vojenská akademie Vyškov: Únos, zajetí, výslechy, vyjednávání. I letos se uskuteční Kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky

28.01.2023 21:38 | Tisková zpráva

Už téměř třicet let organizuje odbor komunikace MO ve spolupráci s Armádou ČR Kurz speciální přípravy pro krizové situace. Takzvaný kurz přežití pro redaktory, kameramany, fotografy a humanitární pracovníky se letos uskuteční ve dnech 14. – 21. dubna 2023 ve Vojenském újezdu Březina.

Vojenská akademie Vyškov: Únos, zajetí, výslechy, vyjednávání. I letos se uskuteční Kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Kurz, který běží od roku 1994 a dosud jím prošlo bezmála pět set lidí, je cenný tím, že se snaží maximálně přiblížit realitě. Ať už jde o válečný konflikt nebo humanitární katastrofu, novináři nejrůznější krizové situace na kurzu prožijí téměř jako ve skutečnosti: „Účastníky kurzu chceme připravit na možná rizika, se kterými se mohou v nebezpečných oblastech setkat a zároveň je seznámit, jak se v těchto extrémních situacích zachovat,“ říká Daniela Hölzelová z odboru komunikace MO. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41414 lidí

Kurz zahrnuje teoretickou část s navazujícím praktickým výcvikem. V jeho průběhu se účastníci naučí překonávat své fyzické i psychické limity a zvládat techniky vyjednávání v krizovém prostředí. Učí se orientovat v neznámém terénu za ztížených podmínek, osvojí si zásady přežití, základy ochrany proti zbraním hromadného ničení a poskytování první pomoci.

Vzhledem k náročnosti kurzu musí všichni zájemci absolvovat psychologické a fyzické testy, které se uskuteční 14. března 2023 v Praze pod vedením specializovaných pracovníků Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu Ministerstva obrany a psychologů z Agentury vojenského zdravotnictví.

Vyplněnou přihlášku (příloha) zasílejte do 28. února 2023 na adresu: Odbor komunikace MO, Tychonova 1, Praha 6, 160 01 a na obálce uveďte Kurz přežití.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

10:06 Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) už vyhlásil 13 výzev v celkové výši 23,2 miliard ko…