Vrchní velitel SACT navštívil posádku Vyškov

18.07.2015 19:05

Ve čtvrtek 16. července zavítal vrchní velitel Spojeneckého velitelství pro transformaci generál Jean-Paul Paloméros v doprovodu velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Libora Štefánika do vyškovské posádky.

Vrchní velitel SACT navštívil posádku Vyškov
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Přeprava tanku, ilustrační foto

Delegace SACT navštívila Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení, které se statusem mezinárodní vojenské organizace (International Military Organisation – IMO) získalo v roce 2007 akreditaci NATO „NATO Joint Chemical Biological Radiological and Nuclear Defence Centre of Excellence“ (NATO JCBRN Defence COE).

Delegaci přivítal velitel NATO JCBRN Defence COE plukovník gšt. Jiří Gajdoš, který generála Palomérose podrobně seznámil s hlavními úkoly a cíli mezinárodní vojenské organizace, jež poskytuje podporu Alianci a dalším partnerům v oblasti zbraní hromadného ničení. V rámci prezentace jednotlivých oddělení COE byla delegace seznámena s transformačním procesem, s podporou operací prostřednictvím strategického poradenství v oblasti zbraní hromadného ničení, s podporou vzdělávání a výcviku i rozvojem schopností v oblasti modelování a simulací.

Návštěva byla zakončena prohlídkou unikátního CBRN Reachback operačního centra, které bylo slavnostně otevřeno v listopadu minulého roku. V rámci Severoatlantické aliance jde o jediné podobné zařízení v Evropě, jehož hlavním úkolem je shromažďovat kontakty na dva tisíce oslovených odborníků a institucí po celém světě, kteří jsou v případě útoku zbraněmi hromadného ničení schopni vojákům poradit.

Generál Jean-Paul Paloméros velmi kladně ocenil svoji návštěvu v Centru ochrany proti zbraním hromadného ničení a označil ho jako velmi cenný prvek ve struktuře NATO.

Přivítání generála Jean-Paula Palomérose, vrchního spojeneckého velitele pro transformaci ve Vyškově

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…