Vybrané výsledky činnosti Akademie věd v roce 2016–2017

07.12.2017 7:34

Akademie věd ČR vydala publikaci vybraných výsledků v oblasti vědeckých výzkumů, popularizace vědy, vydaných knih i dalších činností za rok 2016 a za část roku 2017.

Vybrané výsledky činnosti Akademie věd v roce 2016–2017
Foto: cas.cz
Popisek: Akademie věd ČR - logo
reklama

Akademie věd ČR vydala publikaci vybraných výsledků v oblasti vědeckých výzkumů, popularizace vědy, vydaných knih i dalších činností za rok 2016 a za část roku 2017. Po úvodním slovu předsedkyně Akademie věd ČR prof. Evy Zažímalové a ohlédnutím bývalého předsedy prof. Jiřího Drahoše seznamuje publikace slovem i obrazem s vědeckými výsledky i se současnými směry výzkumů na akademických pracovištích v oblasti neživých věd, věd o živé přírodě a chemických věd, jakož i z oborů humanitních a společenskovědních.

Elektronická verze s odkazy na primární zdroje obsahuje rovněž prolinky na příslušné publikované vědecké práce se jmény autorů a názvů projektů či studií. Publikace dále nastiňuje cíle nově otevřených i budovaných vědeckých center a infrastruktur i úkoly a záměry Strategie AV21, která multidisciplinaritou přesahuje rámec Akademie věd ČR. Představuje mezinárodní i regionální kooperaci této instituce, její spolupráci se subjekty veřejného života, všímá si Akademie věd ČR i jako partnera středních a vysokých škol. Pozornost věnuje i spojení vědy s praxí, transferu technologií a uvádí příklady aplikací výsledků výzkumu v průmyslu i běžném životě. Seznamuje i s vědci, kteří v roce 2016 získali za vynikající výsledky svého bádání vysoká ocenění jak Akademie věd, tak jiných institucí. Zmiňuje rovněž aktivity na podporu mladých vědců a rovných příležitostí, upozorňuje na různé společensky orientované akce i na aktivity v oblasti popularizace vědy a výzkumu.Publikace obsahuje i resumé jednotlivých kapitol v angličtině a na anglické verzi internetových stránek AV ČR je anglická verze umístěna samostatně.

Připravila: Jana Olivová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Pavlína Jáchimová, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic a Česká pošta nabídnou stovky míst pro výdej balíků

7:33 Správa železnic a Česká pošta nabídnou stovky míst pro výdej balíků

Vyzvednout si objednávku z e-shopu snadno a bez čekání, například cestou na vlak nebo bez obsluhy na…