Vyjádření DPP k předběžnému opatření ve sporu se společností Rencar

5. 12. 2016 20:17

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nesouhlasí s předběžným opatřením vydaným Obvodním soudem pro Prahu 9 dne 2. prosince 2016, podle kterého DPP musí umožnit společnosti Rencar umisťovat reklamu na tramvaje pražské MHD.

Vyjádření DPP k předběžnému opatření ve sporu se společností Rencar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nesouhlasí s předběžným opatřením vydaným Obvodním soudem pro Prahu 9 dne 2. prosince 2016, podle kterého DPP musí umožnit společnosti Rencar umisťovat reklamu na tramvaje pražské MHD. Rencar si stěžuje na údajnou nedostatečnou součinnost ze strany DPP. Vedení DPP se proti rozhodnutí odvolá.

Nařízené předběžné opatření řeší výhradně umisťování reklamy na tramvajích pražské MHD a DPP zdůrazňuje, že neměl dostatečný prostor se k uvedenému návrhu vyjádřit. „DPP podá proti usnesení v zákonné lhůtě odvolání, ale do jeho potvrzení či zamítnutí se budeme předběžným opatřením řídit“, potvrdil generální ředitel DPP Martin Gillar. Návrhem na vydání předběžného opatření na sebe navíc Rencar bere vysoké riziko odpovědnosti za škody způsobené DPP po dobu trvání předběžného opatření.

Jde o dočasné opatření soudu, které se nikterak nevyjadřuje k otázce platnosti smlouvy s Rencar a nepředjímá konečné rozhodnutí ve věci. „DPP vychází mimo jiné ze stanoviska Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, podle kterého je smlouva se společností Rencar koncesní. To ve svém důsledku znamená, že je neplatná“, dodává Gillar.

Nařízené předběžné opatření nemění nic na skutečnosti, že DPP podal žalobu na vyklizení nemovitých věcí a žalobu na odstranění reklamy z dopravních prostředků a v těchto soudních řízeních se domáhá odstranění veškeré reklamy Rencar z majetku DPP.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 142 autobusových linek, dále 24 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2016 bylo ve vlastnictví společnosti 1 175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 175 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4 194 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Na životní prostředí je třeba myslet nejen 5. června

17:12 Veřejný ochránce práv: Na životní prostředí je třeba myslet nejen 5. června

V posledních šesti letech se ombudsman zabýval více než 4500 podnětů, které se ve větší či menší míř…