Výsadkáři z Chrudimi trénovali na Afghánistán s kulomety M2

03.03.2016 9:42 | Zprávy

V rámci přípravy na nasazení v Afghánistánu absolvovalo minulý týden 25 vojáků ze 43. výsadkového praporu v Chrudimi specializovaný kurz zaměřený na použití kulometu M2. Školení proběhlo ve výcvikovém středisku americké armády v bavorském Grafenwöhru.

Výsadkáři z Chrudimi trénovali na Afghánistán s kulomety M2
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO

„Možnosti, které výcvikové středisko CATC (Combined Arms Training Center) nabízí, jsou obrovské a instruktoři jsou s problematikou použití těchto zbraní velice dobře obeznámeni,“ pochvaloval si nadrotmistr Lukáš Hergott. Během výcviku, který se odehrával v učebnách i na střelnici, se vojáci detailně seznámili se všemi aspekty použití této zbraně.

Kulomety M2 jsou součástí vozidel MRAP a Maxx Pro, která mají Češi na Bagrámu zapůjčená od americké armády. „Výsadkáři mají sice ve výzbroji jinou zbraň – používají 12,7 mm kulomet NSV – ale z předchozích nasazení v Afghánistánu kulomety M2 většina vojáků zná. Ti ostatní s nimi byli seznámeni právě během tohoto výcviku,“ doplnil Lukáš Hergott.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Příští stanice? Vesmír!

22:08 Ministerstvo dopravy: Příští stanice? Vesmír!

Výstava o českých kosmických ambicích dorazila na pražské hlavní nádraží.