Výstava Slavné stavby Českých Budějovic v Poslanecké sněmovn

21.02.2015 12:56

V Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bude v pondělí 23. února 2015 v 16.00 hodin pod záštitou poslance Jana Zahradníka otevřena výstava Slavné stavby Českých Budějovic. Jedná se o prezentaci dvaceti panelů, představujících výběr ze 75 významných architektonických děl města, které budou uvedeny v připravované publikaci a velké výstavní expozici Slavné stavby Českých Budějovic. Výstava je důstojným výřezem z tohoto bohatého architektonického celku.

Výstava Slavné stavby Českých Budějovic v Poslanecké sněmovn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna

Autorský tým celého projektu Slavné stavby Českých Budějovic (Daniel Kovář (editor), Martin Augustin, Eva Erbanová, Roman Lavička, Jan Müller, Milan Šilhan) stál před nelehkým úkolem vybrat pro publikaci a výstavní expozici 75 významných staveb Českých Budějovic z nepřeberného architektonického bohatství města. Autoři se snažili, aby zde byla rovnoměrně zastoupena jednotlivá období vývoje architektury a zároveň se pokusili o určitou žánrovou pestrost. Byly vybrány stavby veřejné stejně jako soukromé, ale i stavby průmyslové, dopravní, vodohospodářské a technické památky vůbec.

Z objektů vybraných pro výstavní expozici a publikaci jsou za kulturní památku prohlášeny zhruba dvě třetiny. Vzájemnou diskusí a tříbením názorů dospěl autorský kolektiv k  představení toho nejzajímavějšího, co České Budějovice nabízejí po stránce stavební kultury.

Slavné stavby Českých Budějovic jsou uvedeny v celé šíři 75 staveb na webových stránkách www.SlavneStavby.cz<http://www.slavnestavby.cz/>.  Vydání publikace je plánováno na červen 2015.

Pořadateli výstavy jsou FOIBOS BOOKS s.r.o. a Kotěrovo centrum architektury o.p.s ve spolupráci s Kanceláří Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Záštitu nad výstavou převzal poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pan Jan Zahradník.

Výstavu připravila společnost FOIBOS BOOKS s.r.o. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

22:37 AOPK: Kosy a křovinořezy pomáhají zachránit vzácné mokřadní a rašelinné louky

Téměř osmdesát hektarů, především mokřadních a rašelinných luk, chrání národní přírodní památka Na p…