Výstavba výzkumného Centra AdMaS míří do finiše

24.11.2014 15:32 | Zprávy

Budování výzkumného Centra AdMaS, které spadá pod Fakultu stavební VUT v Brně, se chýlí ke svému závěru. Dne 11. listopadu 2014 proběhla úspěšná kolaudační prohlídka stavby následovaná dne 19. listopadu 2014 oficiálním rozhodnutím o kolaudaci stavby.

Výstavba výzkumného Centra AdMaS míří do finiše
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Do konce roku bude probíhat odstraňování drobných vad a nedodělků, které nebrání kolaudaci a užívání díla, a souběžně započne stěhování a osazování přístrojové techniky. V prvním čtvrtletí 2015 má být zahájen plný provoz v novém areálu.

Dne 14. 11. 2014 proběhlo zasedání mezinárodní vědecké rady centra, která projednávala dosavadní výsledky centra a plány do budoucna. Mezinárodní vědecká rada hodnotila kladně dosažené výsledky v oblasti výzkumu. „Z dosažených výsledků je zřejmé, že centrum začíná naplňovat svůj účel. Pokud pracovníci centra nepoleví, tak mají šanci v horizontu několika let dosáhnout významného postavení na evropské úrovni. Bude to však vyžadovat ještě mnoho trpělivé práce,“ uvedl po zasedání mezinárodní vědecké rady její předseda prof. Harald Garrecht z Universität Stuttgart.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vyhrožujete vyhozením Moravce z ČT

Řekl jste to v debatě s Bartoškem. Není tohle vaše prohlášení důkazem toho, že chcete zasahovat do svobody médií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA spustila preventivní programy

11:14 FNUSA spustila preventivní programy

Odhalit zavčasu zdravotní rizika je cílem nově otevřených preventivních programů ve Fakultní nemocni…