Vytvoří Pražané nový rekord? Kolik rychlovarných konvic odevzdají k recyklaci?

20.03.2015 15:36

O zápis do České knihy rekordů budou od 23. března do 17. dubna letošního roku usilovat všichni Pražané, kteří na sběrné dvory hl. m. Prahy určené svým městským částem přinesou vysloužilé rychlovarné konvice. Po ukončení akce tyto spotřebiče, bez kterých si už dnes prakticky neumíme představit žádnou domácnost, sečte komisař agentury Dobrý den. Jakmile bude rekord řádně zaevidován, poputují konvice tam, kam patří - k ekologické recyklaci.

Vytvoří Pražané nový rekord? Kolik rychlovarných konvic odevzdají k recyklaci?
Foto: Elektrowin
Popisek: Ruční demontáž malých elektrospotřebičů
reklama

Akci pořádá kolektivní systém pro sběr a recyklaci starých spotřebičů ELEKTROWIN ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy. Městské části, jejichž obyvatelé budou ve sběru nejaktivnější, získají finanční odměny. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v Brožíkově síni Staroměstské radnice.

„Pražané mohou své vysloužilé rychlovarné konvice odevzdat na 19 sběrných dvorech na území hlavního města Prahy. Každý sběrný dvůr bude označen, za kterou městskou část je možné sem rychlovarné konvice odevzdat. Seznam sběrných dvorů s přiřazenými městskými částmi je možné najít také na www.elektrowin.cz ,“ upřesňuje Markéta Kuběnová z odboru městské zeleně a odpadového hospodářství MHMP.

„Malé spotřebiče, jako jsou právě rychlovarné konvice, se na zpětném odběru vysloužilého elektra podílejí stále větším dílem, proti těm velkým – jako jsou pračky nebo lednice – je ale stále co zlepšovat,“ říká Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s.

ELEKTROWIN jen za loňský rok po celé České republice vysbíral 5 516 tun drobného elektra, což představuje zhruba 2 626 710 kusů. Pražané se na tomto množství podíleli přibližně 11 procenty.

Rekord, který obyvatelé hlavního města vytvoří ve sběru rychlovarných konvic, nebude v oblasti starého elektra a jeho recyklace první. Během 23. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů se například na jednom místě a v jeden okamžik sešlo celkem 669 lidí, kteří přinesli vysloužilý elektrospotřebič určený k recyklaci.

„S Elektrowinem jsme zaregistrovali také rekord v žehlení na obřím žehlicím prkně největším počtem historických žehliček s různými způsoby nahřívání,“ připomíná Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den a spoluautor České knihy rekordů.
„Věříme, že Pražané se nenechají zahanbit,“ uzavírá za organizátory Táňa Pokorná.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval 12 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti více než 200 000 tun. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost není založená za účelem zisku, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů.  Sběrnou síť tvoří na 1 250 sběrných míst v 1 330 městech a obcích, 2 500 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 3 500 obcích. Celkově sběrnou síť tvoří více než 12 000 míst zpětného odběru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

22:19 Úřad pro ochranu osobních údajů slaví 20 let

Již 20 let chrání ÚOOÚ osobní data občanů ČR. Přesně 1. června 2000 byl totiž zřízen jako nezávislý …