Výzkumné centrum AdMaS ve službách památkové ochrany

30.01.2015 8:25

Metodické centrum moderní architektury v rekonstruovaném areálu vily Stiassni v Brně – Pisárkách hostilo ve čtvrtek 29. ledna 2015 zajímavou akci.

Výzkumné centrum AdMaS ve službách památkové ochrany
Foto: AdMaS
Popisek: Ředitel územního pracoviště NPÚ PhDr. Zdeněk Vácha, děkan fakulty stavební Prof. Ing. Rostislav Drochytka, CSc. a ředitel centra AdMaS Ing. JUDr. Zdeněk Dufek, Ph.D. při podpisu memoranda.
reklama

Na pět desítek odborníků z oblasti památkové péče se seznamovalo s možnostmi výzkumného centra AdMaS ve sféře průzkumu, dokumentace a péče o hmotné kulturní dědictví. Mnozí pracovníci AdMaSu nejsou památkářům neznámými, jako experti Stavební fakulty VUT Brno spolupracovali na mnoha zajímavých projektech památkové ochrany včetně třeba průzkumu samotné vily Stiassni. S dalších větších projektů v oblasti památkové péče z loňského roku je možno uvést laboratorní rozbory omítek vodojemu na Špilberku, které byly následně využity pro vypracování projektové dokumentace na rekonstrukci, řešení opadajících omítek v  zámeckých jízdárnách v Lednici nebo nalezení pamětní schránky v budově Ústavního soudu.  Velký zájem vzbuzovalo nové špičkové přístrojové vybavení, jímž právě AdMaS disponuje a dělá z něj centrum excelence.

Nová éra vzájemné spolupráce mezi Národním památkovým ústavem a Stavební fakultou VUT v Brně byla stvrzena slavnostním podpisem memoranda, ve kterém se strany dohodly nejen na spolupráci v oblasti odborné, vztahující se především k obnově a stavební péči o nemovité historické památky, ale i v oblasti vědecké a pedagogické.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS: Projde-li poslanci schválené znění daňového balíčku, obce i kraje budou muset omezit poskytované veřejné služby

11:48 SMS: Projde-li poslanci schválené znění daňového balíčku, obce i kraje budou muset omezit poskytované veřejné služby

Představitelé obcí a krajů v Poslanecké sněmovně kritizovali podobu daňového balíčku, schválenou pos…