Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky

20.11.2017 19:00

Divadelní scénu v roce 2019 rozšíří dva nové muzikály. Jeden s písněmi Heleny Vondráčkové a druhý s hity Waldemara Matušky. V pondělí to v Praze oznámili jejich tvůrci. Oba tituly uvede v roce 2019 pražské Divadlo Broadway.

Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Vondráčková

Muzikál poskládaný z písní Heleny Vondráčkové se bude jmenovat podle jednoho z jejích hitů Kvítek mandragory.  „První verze scénáře už je na světě a už teď můžeme prozradit, že půjde o kriminální komedii,“ svěřil na tiskové konferenci v pražském Botelu Admirál režisér, choreograf a scénárista muzikálu Radek Balaš.

„Jsme připraveni v případě zájmu dát jednu z rolí také paní Vondráčkové, ale vše bude záležet na jejích časových možnostech,“ řekl producent Oldřich Lichtenberg, který chce muzikál nasadit od jara 2019. „Zatím je ještě dost času na to, abych se rozhodla, jestli v něm budu hrát. Těším se, až mi ho tvůrci celý pohromadě představí,“ dodala Helena Vondráčková.

V případě muzikálu s písněmi Waldemara Matušky jsou zatím tvůrci na začátku. Od vdovy Olgy Matuškové už mají osobnostní práva. Souhlas se zahájením prací na projektu zaslala zpěvačka z Floridy v minulých dnech správci práv pro Česko a další země Martinu Michalovi. Jednatel agentury MM Praha a manžel Heleny Vondráčkové tak poprvé vstupuje na muzikálovou scénu.  Spolu s ním se bude na představení podílet i Oldřich Lichtenberg. „Protože už pan Matuška nežije, tak pokud jde o příběh, budeme ho volit v romantickém stylu,“ dodal producent.

Jak Lichtenberg tak Martin Michal upozornili na to, že divadelní producentka Ema Krahulíková se o podobný projekt – tedy muzikál poskládaný z písní Waldemara Matušky – zajímala také, ale nemá osobnostní práva. „Nesmělo by tak jméno pana Matušky nikde zaznít,“ prohlásil Michal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ:  Zrestaurovaná Duchkova bible je výjimečně k vidění v Arcibiskupském zámku v Kroměříži

20:11 NPÚ: Zrestaurovaná Duchkova bible je výjimečně k vidění v Arcibiskupském zámku v Kroměříži

V rámci Poutních dnů, kterými Arcibiskupský zámek v Kroměříži zahajuje další sezónu, bude pro návště…