Z prodeje nepotřebného státního majetku získal ÚZSVM již přes 1,5 miliardy korun, ostatní státní instituce pak odvedly do státního rozpočtu z prodejů přes 38 milionů korun.
„Portál www.nabidkamajetku.cz je unikátní v tom, že občané mají možnost se na jednom místě dozvědět, jaký majetek je nabízen uvnitř státu, jaký majetek je nabízen veřejnosti a online sledovat průběh aukcí. To výrazně posiluje transparentnost a veřejnou kontrolu,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Čísla nám ukazují, že prodej nepotřebného státního majetku v elektronických aukcích je pro veřejnost stále atraktivnější, proto se jej snažíme průběžně vylepšovat a přizpůsobovat moderním trendům,“ dodala generální ředitelka.
Aktuálně ÚZSVM rozšířil možnost zaplacení kauce i kupní ceny v elektronické aukci pomocí QR kódů. Zájemci o nepotřebný státní majetek tak mohou využít rychlejšího a jednoduššího způsobu platby a bez nutnosti ručně přepisovat platební údaje. Další novinkou je upozornění systému na případný chybně zadaný příhoz. To znamená, že pokud účastník elektronické aukce učiní příhoz, který je vyšší než 25 % příhozu původního, je požádán systémem o potvrzení tohoto příhozu. Občané se navíc mohou zapojit z pohodlí svého domova i do elektronických aukcí na pronájem nebo pacht a také online sledovat i jejich průběh tak, jako v případě online prodejů nepotřebného státního majetku.
Na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz jsou zveřejňovány nabídky nejen ÚZSVM, ale i jiných státních institucí. Zájemci tak již více než dva roky nemusí procházet stovky webových stránek, ale všechny nabídky naleznou přehledně na jedné adrese. Do budoucna by se stránky mohly rozšířit i o nabídku nepotřebného majetku obcí. „Zájem jsme zaznamenali ze strany Svazu měst a obcí. Věřím, že takové rozšíření nabídky majetku by občané uvítali. Nicméně musíme mít oporu v legislativě, a proto v rámci novely našeho zřizovacího zákona navrhujeme možnost prodeje nepotřebného majetku obcí i krajů prostřednictvím našich webových stránek,“ doplnila generální ředitelka.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Kdo povládne
Od úterý budeme mít nového premiéra, podle všeho ale vládu ne a kdo ví, kdy vláda bude. To budeme jako bez vlády? Nebo bude nový premiér mít pod sebou končící ministry v demisi, kteří jsou ale úplně z jiného politického tábora? Děkuji za odpověď.
Další články z rubriky
19:15 Armáda ČR: Vyzkoušej si armádu nanečisto, přihlášky na letní výcvik pro středoškoláky jsou spuštěny
Armáda České republiky spustila registrace na další ročník letního Dobrovolného vojenského cvičení (…
- 16:08 Ministerstvo dopravy: Starší vozidla nebudou muset každý rok na STK
- 13:21 Finanční úřady upravují provoz v době Vánoc a na konci roku, portál MOJE daně bude k dispozici
- 10:17 Česká televize si nenechala vypracovat ani jeden posudek „na Moravce“
- 8:52 ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy ochrany životního prostředí
- 7:23 DPP: U stanice metra Flora začíná hloubení šachty pro budoucí výtahy




