ZKL přitahuje zájem zahraničních klientů pilotním projektem v Brazílii

29.05.2014 15:49

Koncern ZKL má na českém i zahraničním trhu bezmála 70letou tradici. Tento strojírenský podnik je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě.

ZKL přitahuje zájem zahraničních klientů pilotním projektem v Brazílii
Foto: ZKL
Popisek: ZKL

Jeho obchodní aktivity však středoevropské teritorium výrazně převyšují a v současné době podniká ve více než 70 zemích. Klíčem k zahraničnímu úspěchu je diverzifikace rizika mezi nejrůznější země a individuální přístup ke každému trhu. Od toho se odvíjí

i konkrétní obchodní strategie, na jejichž vrcholu ale vždy stojí spokojenost klienta, kvalita produktů i následného servisu a přístup šitý na míru různým podmínkám. Aktuálně pracuje ZKL na pilotním projektu soudečkových těsněných ložisek v Brazílii. Toto řešení, které výrazně zvýší životnost ložisek v náročných provozech, vzbudilo velký zájem i u dalších zahraničních klientů.

Brazilský trh patří do portfolia ZKL již téměř 15 let. Mírný pokles prodeje v předchozích letech byl kompenzován nastavením nového obchodního modelu. Hlavním cílem je otevření vlastní kanceláře ZKL v Brazílii, včetně rozšíření personální základny, především po technické stránce a zaměření na koncové zákazníky.

„Tento trh má velký potenciál a výrazným impulsem by měl být pro ZKL pilotní projekt, který rozvíjíme ve spolupráci s důležitou místní důlní společností, která vlastní několik hrudkoven“, říká Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel koncernu ZKL. „Vyvinuli jsme pro ně speciální řešení na míru s využitím soudečkových ložisek s těsněním. To brání průniku rudného prachu, který součástky obrušuje a ničí. Životnost klasických ložisek je tak v těchto podmínkách velmi krátká“, dodává.

Nový typ ložisek je již u odběratele a do provozu by měl být uveden koncem tohoto měsíce. Jedná se o pilotní projekt, který si však již v prvopočátku získal pozornost řady dalších zákazníků, mimo jiné z Číny, Spojených států amerických nebo západoevropských zemí. Tato inovace by měla být výrazným podnětem pro rozvoj dalšího zahraničního obchodu ZKL.

„Našim posláním je poskytovat klientům jen ty nejkvalitnější součástky, na tom neustále pracuje naše výzkumné a vývojové oddělení. Soudečková ložiska s těsněním mají pro zákazníka skutečnou přidanou hodnotu. Zajímavé je, že jejich úprava byla pro ZKL poměrně nenáročná, protože se nemusela měnit vnitřní konstrukce tohoto produktu. Díky cennému know-how našich konstruktérů ale došlo k mnohonásobnému zvýšení životnosti ložisek v náročných provozech, jako jsou ocelárny či hrudkovny, uzavírá Ing. Jiří Prášil, CSc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Podyjí: Ornitologové viděli při sčítání nejvíc orlů v historii, možná budou mít i mladé

19:07 NP Podyjí: Ornitologové viděli při sčítání nejvíc orlů v historii, možná budou mít i mladé

Hned osm jedinců orla mořského zahlédli ornitologové při pravidelném lednovém zimním sčítání vodních…