ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu

20.02.2016 10:31

Praktičtí lékaři pro dospělé, pediatři a ambulantní gynekologové budou v průběhu února a března dostávat od největší Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZP 211) smlouvy, uzavřené na dobu neurčitou.

ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu
Foto: ZP MV ČR
Popisek: ZP MV ČR

„Tímto krokem chce ZP 211 podpořit a stabilizovat smluvní síť poskytovatelů zdravotních služeb v oblasti primární péče na území celé České republiky,“ okomentoval rozhodnutí pojišťovny dát lékařům jistotu časově neomezené smlouvy, generální ředitel ZP 211 David Kostka.

Podle něj praktičtí lékaři i gynekologové představují ve většině případů pro pojištěnce první kontakt se zdravotnickým systémem: „Současně hrají důležitou roli v prevenci. Provázejí pacienty zdravotnickým systémem, zajišťují jim další navazující zdravotní péči jak v případě akutních problémů, tak při chronickém onemocnění. Gynekologové pak mají nezastupitelnou roli v péči o ženy a matky,“ objasnil David Kostka důvod, proč se pojišťovna rozhodla podpořit tyto lékaře trvalou smlouvou.

Loni ZP MV ČR nabídla smlouvy na dobu neurčitou ambulantním specialistům. Nyní pokračuje podporou primární péče. „Smlouva na dobu neurčitou by měla dát lékařům jistotu dlouhodobého poskytování zdravotní péče a zároveň i možnost investovat do moderní přístrojové techniky a poskytovat tak zdravotní služby v co nejlepší kvalitě,“ zdůraznil generální ředitel ZP MV ČR.

Smlouvu na dobu neurčitou tak dostane v průběhu dvou let 14 600 poskytovatelů zdravotních služeb, spolupracujících se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra.

Myslíme na vaše zdraví!

ZP 211

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

11:32 ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyráží na hory v období jarních prázdnin 57 % lyžařů…