ZP MV ČR: Včasná prevence rakoviny může zachránit život

1. 6. 2017 9:42

Na rakovinu v ČR umírá každých dvacet minut jeden člověk. Některým druhem rakoviny onemocní za svůj život každý třetí obyvatel ČR. Největší zaměstnanecká Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) platí ročně za léčbu onkologických onemocnění svých klientů kolem tří miliard korun. Přitom včasná prevence může člověku zcela zachránit život.

ZP MV ČR: Včasná prevence rakoviny může zachránit život
Foto: ZP MV ČR
Popisek: ZP MV ČR

„Pokud se nádor zjistí včas, až 95 procent pacientů se vrátí po léčbě do běžného života. Proto nepodceňujme prevenci a nechme se včas vyšetřit,“ říká generální ředitel ZP MV ČR David Kostka. 

Mnohá vyšetření jsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění a na další ZP MV ČR svým klientům přispěje. Z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno například vyšetření na okultní krvácení do stolice, případně kolonoskopické vyšetření (zjišťují riziko nádoru tlustého střeva a konečníku), dále u žen mamografické vyšetření (riziko nádoru prsu) či screening děložního hrdla. 

ZP MV ČR přispěje z fondu prevence svým klientům částkou až 500 Kč i na další prevenci onkologických rizik - například na vyšetření plic, kůže, prostaty atd. 

Komplexní onkologické vyšetření pro pojištěnce ZP 211

Navíc, v projektu Zdraví jako vášeň se mohou klienti ZP MV ČR přihlásit na unikátní komplexní onkologické vyšetření v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. 

Toto vyšetření není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, a pokud by ho chtěl člověk absolvovat sám, zaplatil by za něj 5 000 Kč. Spolupráci ZP MV ČR s MOÚ zahájila pojišťovna již v roce 2011 a díky němu komplexní onkologické preventivní vyšetření absolvovaly již stovky klientů pojišťovny.

Přihlásit se na vyšetření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Od března můžete platit v hlavní pokladně kartami

21:33 Liberecký kraj: Od března můžete platit v hlavní pokladně kartami

Pro zvýšení pohodlí občanů při placení různých správních poplatků nebo jiných úhrad se Liberecký kra…