ZZS MSK: Vrtulník LZS letěl pro zraněné horníky na Frýdecko-Místecku

11.06.2014 16:14 | Zprávy

Posádka letecké záchranné služby z Ostravy zasahovala v dnešních dopoledních hodinách v areálu dolu Paskov v Chlebovicích na Frýdecko-Místecku. Operačnímu středisku ZZS byl před desátou hodinou nahlášen zával v dole se zraněním dvou horníků.

ZZS MSK: Vrtulník LZS letěl pro zraněné horníky na Frýdecko-Místecku
Foto: ZZS MSK
Popisek: letečtí záchranáři

Pacienti byli ošetřeni báňskými záchranáři a dopraveni na povrch, kde si jednoho z nich převzali letečtí záchranáři ZZS MSK. Třiatřicetiletého muže s vážným poraněním obou dolních končetin následně vzdušnou cestou transportovali na traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Po jeho předání do péče tamních lékařů se stroj vrátil zpět na důl Paskov, aby mohl přepravit i druhého z horníků. Dvaačtyřicetiletý pacient utrpěl poranění hlavy, horní a dolní končetiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Investice po povodních už přesáhly 170 milionů

22:03 Lesy ČR: Investice po povodních už přesáhly 170 milionů

Za více než 170 milionů zatím Lesy ČR opravily koryta vodních toků i lesní cesty v Moravskoslezském …