Záchranáři z Bechyně zapojili předškoláky do cvičení

17.03.2016 11:52

Netradiční prohlídku vojenského útvaru zažily děti z občanského sdružení Smíšek z Prahy. Záchranáři z bechyňské posádky 15. ženijního pluku pro ně připravili program, jehož součástí byla cvičná evakuace před požárem. Vojáci tak dětem zblízka představili svoji práci.

Záchranáři z Bechyně zapojili předškoláky do cvičení
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank

Předškoláci ve věku tři až šest let se do Bechyně vypravili v době, kdy vrcholil výcvik jednotek vyčleňovaných do pohotovostního systému OSN. Vojáci toho využili a kromě prohlídky techniky děti do výcviku zapojili. „Kvůli náhlému vzniku požáru musely být z budovy, v níž se nacházely, okamžitě evakuovány. Vše se samozřejmě odehrávalo podle naplánovaného scénáře,“ uvedl kapitán Stanislav Hejlek, velitel záchranné roty. 

Netradiční výcvik se zamlouval oběma stranám – dětem i vojákům. Malí návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout vojenské hasiče při práci a záchranáři si vyzkoušeli, jaké to je evakuovat víc než třicet osob současně, navíc velmi živých a rychlých. „Tento výcvik byl pro nás jednoznačným přínosem. Evakuovat malé děti není vůbec jednoduché, na rozdíl od dospělých totiž nemusí některým pokynům vůbec rozumět,“ upozornil Hejlek.  

Zaujala technika i sami vojáci

Návštěvní den bechyňští doplnili u všech generací velmi oblíbenou prohlídkou techniky. Děti si tak mohly sednout do vyprošťovacího tanku či pásového transportéru. Celý den tak posádkou znělo houkání klaksonů, sirén, blikání majáků a švitoření dětských hlasů.

„Kromě techniky, kterou si mohly osahat, děti kupodivu nejvíc zaujali samotní vojáci, s nimiž se u nás v Bechyni setkaly vůbec poprvé,“ uvedl kapitán Jan Böhm, kaplan ženijního pluku.

Ukázky záchranné roty pro děti

Ukázky záchranné roty pro děti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivních zón toku Merta

21:14 Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivních zón toku Merta

Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a násl…