„Víno Zámek Pardubice by mělo být symbolem náboženské tolerance i tolerance obecně, neboť se domníváme, že to je hodnota, kterou bychom si dnes měli z odkazu Viléma z Pernštejna odnést,“ osvětluje motivy vytvoření exkluzivní řady vín Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, které Zámek Pardubice spravuje.
„Základem úspěšného marketingu cestovního ruchu je mít něco jedinečného, co se pojí s danou lokalitou. Kolekce vín inspirovaná filozofií jednoho s nejvýznamnějších šlechticů naší historie je elegantním a originálním dárkem z místa, které tak zásadně ovlivnil,“ komentoval novinku Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, který je jedním z patronů vín. „Vilém z Pernštejna byl osvícený vladař a zakládal si na náboženské svobodě, která byla základem svobody, tak jak ji chápeme dnes. To vyjadřují vína historicky inspirovaná vírou katolickou – Sub una, kališnickou – Sub utraque a také bratrskou – Fraterno,“ dodal Línek.
Katolíci, kališníci, čeští bratři i minorité
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
Proč podle vás řada výrobců potravin přesouvá svou výrobu za hranice?
Bohužel se to pak podle mě podepisuje i na chuti a kvalitě.
Další články z rubriky
22:08 Armáda ČR: Čeští vrtulníkáři na nových strojích H-1 už v Polsku plní operační úkol
Další jednotka Armády ČR „Heli Unit“ převzala v Polsku plnění operačního úkolu, nově bude střežit vý…
- 16:13 MHMP: Primátorská velikonoční sbírka na pomoc lidem v nouzi
- 14:05 ČEZ: 91 procent zisku pocházelo loni z bezemisních činností
- 11:27 Česká televize: Evropská vysílací unie a významné mezinárodní organizace vyjadřují podporu veřejnoprávním médiím
- 7:14 Letiště Praha vstupuje do letní sezony, nabízí více destinací i dálkových letů
- 22:08 Severočeské muzeum představuje unikátní projekt na ochranu sbírek


