Zánětlivá onemocnění – to je téma odborného semináře v trutnovské nemocnici

10. 9. 2013 8:01

Pro své zaměstnance, ale i pro širší zdravotnickou veřejnost pořádá ortopedické oddělení trutnovské nemocnice další ze série odborných seminářů. Na 23. září připravuje téma Zánětlivá onemocnění kostí a kloubů.

Zánětlivá onemocnění – to je téma odborného semináře v trutnovské nemocnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

„Zánětlivá onemocnění pohybového aparátu představují širokou škálu různorodých onemocnění. Ta mohou postihovat pohybové ústrojí z několika důvodů. Buď jsou projevem celkového zánětlivého onemocnění, nebo se může jednat o čistě místní zánětlivý proces, který však může mít i celkové příznaky,“ vysvětluje primář ortopedického oddělení Oblastní nemocnice Trutnov primář MUDr. Miroslav Horčička.

Podle primáře se ambulanci ortopedického oddělení se zánětlivými onemocněními setkávají poměrně často. Ortoped se podílí na jejich diagnostice a příslušné léčbě. U pacientů hospitalizovaných na různých odděleních nemocnice je pak rolí ortopeda podíl na stanovení choroby a léčbě pacientů se zánětlivými onemocněními. V určitých případech zajišťuje toto oddělení převzetí pacientů specializovanými pracovišti ortopedické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„K hospitalizaci na ortopedickém oddělení Oblastní nemocnice Trutnov přijímáme pacienty s následky revmatického nebo degenerativního postižení kloubů k operační léčbě endoprotézami kyčle a kolena, a to vždy až po vyloučení infekčního zánětlivého onemocnění, které by výrazně poškodilo výsledek operační léčby medicínsky i ekonomicky,“ vysvětluje primář MUDr. Miroslav Horčička. Dodává, že tyto zásady spolu s racionální antibiotickou politikou doporučenou antibiotickým střediskem v regionu a ruku v ruce s důsledným dodržováním hygienického režimu na ortopedickém oddělení a na operačních sálech umožní ve většině případů předcházet vzniku zánětlivých komplikací.

Přihlášky

Seminář Zánětlivá onemocnění kostí a kloubů Ortopedické oddělení pořádá 23. 9. 2013 od 13:30 hodin v zasedací místnosti PTO v areálu nemocnice. Účastnit se mohou i zájemci, kteří jsou zaměstnáni mimo nemocnici za poplatek 120 Kč.

Zájemci se mohou hlásit u vrchní sestry ortopedie na telefonním čísle 499 866 353.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Belgický velvyslanec navštívil Karlovarský kraj

22:16 Belgický velvyslanec navštívil Karlovarský kraj

Velvyslanec Belgického království v České republice Grégoire Vardakis přijel na pracovní návštěvu do…