Zástupci ÚZSVM se sešli s představiteli Iniciativy Klinika

25.02.2016 10:31

V úterý se uskutečnilo jednání mezi zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a představiteli Autonomního sociální ho centra Klinika. Obě strany si vyměnily svá stanoviska k ukončení smlouvy o výpůjčce objektu Jeseniova 60 v Praze.

Zástupci ÚZSVM se sešli s představiteli Iniciativy Klinika
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Z hlediska ÚZSVM byla vysvětlována a deklarována povinnost dodržování veškerých předpisů v oblasti hospodaření s majetkem státu včetně stavebního zákona.
?Platná právní úprava v návaznosti na sdělení odboru výstavby úřadu Městské části Praha 3 neumožňuje prodloužit výpůjčku na další období. Pokud jde o případnou rekolaudaci, ÚZSVM ji nemůže provést sám ani k tomu nemůže zmocnit zástupce Autonomního sociálního centra Klinika, neboť objekt je pro ÚZSVM nepotřebný.

Opačný postup by byl v rozporu se zákonem o majetku státu i v rozporu s rozpočtovými pravidly. Rozhodující v dalším postupu bude stanovisko Vládní dislokační komise, která rozhodne buď o převodu na jinou organizační složku státu, nebo potvrdí nepotřebnost majetku pro stát. V takovém případě bude následovat transparentní výběrové řízení.

ÚZSVM se nebrání dalšímu jednání se zástupci Autonomního sociálního centra klinika s tím, že ale ÚZSVM trvá na svém prohlášení z pátku 19. února letošního roku a předpokládá, že 2. března 2016 dojde k předání objektu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

22:39 Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa

Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás dal…