Zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně

7. 1. 2015 8:31

Polovinu nákladů na zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně za 40 milionů korun zaplatil Jihočeský kraj.

Zateplení Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Zateplení bezmála 20 tisíc metrů čtverečních včetně výplní otvorů a střech a s tím související úspora finančních nákladů za teplo až téměř o 50 procent. To je hlavní výsledek rekonstrukce Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně, která trvala od začátku března do konce listopadu 2014. Její slavnostní otevření po úpravách se uskutečnilo v úterý 6. ledna 2015.

Rekonstrukce si vyžádala náklady 40 milionů korun, z čehož 20,5 milionu pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), zbytek pak uhradil zřizovatel školy, kterým je Jihočeský kraj. Jejím hlavním důvodem byl již neodpovídající technický stav budov, jejich stáří a zejména potřeba snížení energetické náročnosti a splnění podmínek OPŽP pro podání projektu na zateplení školy. „Jsem moc rád, že se rekonstrukce, a to i s nemalým finančním přispěním kraje, vydařila. Ty dva hektary zateplených plášťů je akce, která myslím, pokud jde o naše střední školství, nemá v kraji obdoby,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Ředitel školy Milan Timko řekl, že se zateplení týká všech budov jejího rozsáhlého areálu. „A to včetně odborných dílen praxe, tělocvičny, školní jídelny a domova mládeže,“ upřesnil.

Na úspoře za účty na teplo se podle Timka podepsala i vlastní plynová kotelna za pět milionů korun. Tu škola získala díky finančním prostředkům z ministerstva průmyslu a obchodu a z části od svého zřizovatele.

Mohou se pochlubit diplomem „Doporučeno zaměstnavateli“

Střední odbornou školu strojní a elektrotechnickou ve Velešíně navštěvuje celkem 395 žáků, kteří si mohou vybrat z oborů Obráběč kovů, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Informační technologie, Mechanik seřizovač, Letecký mechanik a Elektrotechnika. „Těší mě, že mohu škole rovněž dodatečně pogratulovat k tomu, že jí nejvýznamnější firmy regionu loni v listopadu udělily diplom „Doporučeno zaměstnavateli“, coby třetímu nejlepšímu zařízení v kraji, které nejlépe připravuje své absolventy na zaměstnání a s orientací na potřebné profese,“ připomněl Zimola.

Jihočeský kraj zřizuje celkem 72 středních škol, z toho 17 gymnázií. Ostatní střední školy, kterých je 55, jsou většinou kombinací jak střední odborné školy, tak středního odborného učiliště, popřípadě SOŠ a SPŠ. „Jenom za poslední tři roky investoval kraj do rekonstrukcí středních škol celkem 105 milionů korun,“ uzavřel Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kraj-jihocesky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Vicemistr Evropy míchá drinky u zamrzlého Lipna

22:54 Turistický spolek Lipenska: Vicemistr Evropy míchá drinky u zamrzlého Lipna

David Neumann je mistr České republiky a vicemistr Evropy ve Flair bartendingu, tedy barmanském spor…